Updated : اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۰ in دسته‌بندی نشده

آزمون حضوری ۲۹ هزار دانش‌آموز اردبیلی در ایام کرونایی

احمد ناصری در جریان بازدید از روند آماده‌سازی مدارس برای برگزاری آزمون حضوری پایه نهم و دوازدهم در اردبیل اظهار کرد: با تصمیم ستاد کرونا برگزاری آزمون غیرحضوری در مقاطع مختلف از هفته آینده و در شبکه شاد انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: با همکاری معلمان و اولیای دانش‌آموزان امتحاناتی شایسته را در ارتقا آمادگی دانش‌آموزان شاهد خواهیم بود و امیدواریم دانش‌آموزان بدون استرس و با آرامش و رعایت کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی در آزمون‌ها حضور پیدا کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل به شرکت حضوری ۲۹ هزار دانش‌آموز استان در آزمون پایه نهم و دوازدهم اشاره کرد و گفت: امتحانات پایه نهم و دوازدهم از اواسط هفته آینده شروع خواهد شد و تا ۲۴ خردادماه ادامه خواهد داشت.

ناصری افزود: در پایه نهم تحصیلی تعداد ۱۷ هزار نفر از دانش‌آموزان استان در ۱۰ جلسه آزمون شرکت خواهند کرد که فاصله ۱٫۵ متری تا ۲ متری در سر جلسات آزمون برای آنها رعایت خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط کرونایی در بیش از ۵۷۳ مدرسه استان آزمون پایه نهم برگزار می‌شود و روزانه شاهد ضد عفونی و مناسب‌سازی فضا برای حضور دانش‌آموزان در امتحانات خواهیم بود.

ناصری اضافه کرد: خانواده‌ها نباید نگران حضور دانش‌آموزان در جلسات آزمون‌های حضوری در مدارس باشند چرا که تمهیدات لازم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده است.

وی آزمون دانش‌آموزان پایه دوازدهم را نیز به صورت زوج و فرد اعلام کرد و ادامه داد: گروه علوم انسانی و معارف در یک روز و گروه علوم تجربی و ریاضی نیز در یک روز دیگر آزمون‌هایشان برگزار خواهد شد تا ۱۲ هزار دانش‌آموز پایه دوازدهم در ۹۵ حوزه امتحانی حاضر شده و امتحانات خود را برگزار کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه امتحانات پایه‌های سایر مقاطع تحصیلی به صورت غیرحضوری و در بستر شاد انجام می‌شود، گفت: بیشترین تأثیرگذاری در ارتقا دانش‌آموزان به کلاس‌های بعدی نظر معلم و برگزاری آزمون در این مقاطع خواهد بود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید