آغاز دومین سال آموزش زبان فارسی همزمان با عیدسعید غدیر در بوداپستبه گزارش ایرنا، غلامعلی رجبی یزدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان در این مراسم که شامگاه شنبه برگزار شد ضمن تبریک عید ولایت، زبان فارسی را میراث فرهنگی و تمدنی کهن ایران افزود: امیدواریم که به برکت این عید سعید و با توجه به استقبال فرزندان ایرانیان و همچنین علاقمندان مجاری، زبان فارسی به عنوان حلقه پیوند در بین جامعه ایرانی و مجاری نقش تاثیرگذاری ایفا کند.
در این مراسم که بسیاری از ایرانیان مقیم مجارستان و علاقمندان مجاری حضور داشتند، عید سعید غدیر و برگزاری کلاس های آموزش زبان فارسی گرامی داشته شد و از ابتکار برگزای کلاس های فارسی آموزی قدردانی گردید.
اولین دوره آموزش زبان فارسی طی سال تحصیلی گذشته و با حضور ۱۸ نفر در دو سطح برگزار شد و در حال حاضر بیش از ۳۰ دانش آموز در دو سطح به فراگیری زبان فارسی خواهند پرداخت.
برخی از فارغ التحصیلان دوره اول زبان فارسی از هفته آینده با همکاری دانشگاه یزد و بنیاد سعدی به مدت ۱۰ روز عازم کشورمان خواهند شد تا ضمن آشنایی نردیک با فرهنگ و تمدن ایرانی در کلاس های زبان فارسی در دانشگاه یزد نیز شرکت داشته باشند.
شبک**اروپام**۴۳۶**۱۳۹۲**انتشار: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *