Updated : تیر ۰۸, ۱۴۰۰ in دسته‌بندی نشده

آغاز ماراتن کنکور با بیش از ۲۲ هزار داوطلب در چهارمحال و بختیاری

حمدالله مشتاقی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ در دو حوزه امتحانی در مرکز چهارمحال و بختیاری، برگزار می‌شود، اظهار کرد: دانشگاه شهرکرد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد، حوزه‌های درنظر گرفته شده در مرکز استان هستند.

وی افزود: کنکور سراسری در شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری به ترتیب در دانشگاه پیام نور بروجن، اداره آموزش و پرورش بروجن، دانشگاه پیام نور فارسان، اداره آموزش و پرورش لردگان، اداره آموزش و پرورش کوهرنگ، اداره آموزش و پرورش اردل، اداره آموزش و پرورش کیار، اداره آموزش و پرورش بن و اداره آموزش و پرورش خانمیرزا برگزار می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه شهرکرد تعداد کل افراد شرکت‌کننده کنکور ۱۴۰۰ در استان را در پنج گروه امتحانی ۲۲ هزار و ۸۴۷ نفر اعلام و بیان کرد: یک هزار و ۷۳۱ نفر از داوطلبان در گروه هنر، یک هزار و ۷۱۳ نفر در گروه ریاضی، هفت هزار ۶۰۹ نفر در گروه انسانی، ۹ هزار ۴۴۵ نفر در گروه تجربی و دو هزار و ۳۴۹ نفر در گروه زبان در استان با هم به رقابت می‌پردازند.

مشتاقی یادآور شد: در هر کدام از گروه‌های امتحانی به‌ترتیب، یک هزار و ۹۰ نفر داوطلب رشته هنر، ۵۶۷ نفر داوطلب رشته ریاضی، دو هزار و ۶۹ نفر داوطلب رشته انسانی، دو هزار و ۶۵۰ نفرداوطلب رشته تجربی و یک هزار و ۲۶۳ نفر داوطلب رشته زبان‌های خارجی در حوزه امتحانی دانشگاه شهرکرد در این ماراتن شرکت می‌کنند.

وی درخصوص داوطلبان مبتلا به کرونا، تصریح کرد: ۱۲۸ نفر در سراسر کشور، طی فرم خوداظهاری ابتلای خود را به این بیماری اعلام کرده‌اند، آمار مبتلایان در چهارمحال و بختیاری تاکنون گزارش نشده، در هر صورت مکان خاص برای این افراد در حوزه‌های امتحانی استان در نظر گرفته شده است.

معاون آموزشی دانشگاه شهرکرد در پایان بیان کرد: تمهیدات لازم به‌منظور ارسال سوالات برای افراد بستری‌شده در بیمارستان‌های استان نیز در نظر گرفته شده و چیدمان صندلی‌ها طبق موازین بهداشتی انجام می‌شود، فراهم کردن مواد ضدعفونی‌کننده در حوزه‌های امتحانی صورت گرفته است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید