آیت الله علم الهدی: مردم همچنان روحانیت را مرجع اجتماعی خود می‎داندبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، آیت الله سید احمد علم الهدی روز سه شنبه در نطق پیش از دستور سومین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به موضوع فتنه اشاره کرد و افزود: اینگونه نیست که دشمن همیشه عملیات فتنه را از طریق نفوذ در جریان های مقابل انجام دهد، در بعضی موارد فتنه به وسیله عملیات روانی در خودی ها صورت می‎گیرد.
وی ادامه داد: مانند این که با شایعه سازی مبنی بر تغییر ذائقه مردم نسبت به ارزش ها و آرمان های انقلاب،‌ در بین عناصر انقلابی نسبت به ترویج ارزش های انقلاب ایجاد یأس و ناامیدی کرده، اهداف خود در فتنه را با دامن زدن به شایعات دنبال کرده و ایجاد یأس و ناامیدی می‎کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: دشمن‌ ظهور حرکت های غیر ارزشی و مروج فساد را عادی جلوه داده و از برخورد جوانان مؤمن و انقلابی با پدیده ها و مظاهر فساد پیشگیری می‎کند؛‌ در حالی که این مردم در دوره ستمشاهی با آن همه مظاهر فساد و بی بند و باری ذائقه دینی شان تغییر نکرد و با تکیه بر دین و پشتیبانی مرجعیت دینی و سیاسی حضرت امام راحل و علمای بیدار،‌ انقلاب را پیروزی رساندند.
آیت الله علم الهدی افزود: حال چگونه ممکن است با وجود مقام ولایت و رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب گفته شود ذائقه مردم در بستر نظام انقلابی عوض شده و ذائقه آنان دیگر تمایلی به دین و ارزشهای دینی ندارد؟
نکته دیگر دامن زدن به شایعه کاهش مرجعیت اجتماعی روحانیت بود که مورد انتقاد آیت الله علم الهدی قرار گرفت.
وی به شایعه کاهش مرجعیت اجتماعی روحانیت نیز اشاره و تصریح کرد: مردم همچنان روحانیت را مرجع اجتماعی خود می‎داند و معتقد است روحانیت همچنان می‎ تواند در تمام مسائل اجتماعی و دینی،‌ جایگاه اثر گذار خود را داشته باشد.
رییس مجلس خبرگان رهبری افزود: این از فتنه دشمن است که روحانیت را سوژه عملیات روانی خود قرار داده تا به خیال خام خود از فعالیت ها و مجاهدات جامعه روحانیت در تقابل با منکرات شرعی و دفاع در برابر تهاجم به ارزشهای دینی باز بدارد و در نتیجه مقام ولایت تنها مانده و عموم هجمه ها به ستون خیمه نظام متوجه گردد.
آیت الله علم الهدی همچنین با تبریک ریاست آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی بر مجمع تشخیص مصلحت نظام و انتصاب برخی اعضای مجلس خبرگان رهبری در این مجمع، ارتحال آیت الله معصومی نماینده چهار دوره مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان را تسلیت گفت و از شخصیت علمی و مبارزاتی وی،‌ تجلیل کرد.
سومین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از روز گذشته در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد.
این اجلاسیه امشب با انتشار بیانیه ای پایان می یابد.
سیام**9314**1336
تنظیم: داود توسلی**انتشار:مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: