اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از سفارتخانه های ایران در کشورهای اروپایی و آسیای میانه بازدید می کنندبه گزارش ایرنا از خانه ملت، محمدمهدی برومندی در گفت و گویی به مصوبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای بازرسی از نمایندگی های ایران در خارج از کشور اشاره کرد و افزود:
بازدید از سفارتخانه های ایران در کشورهای اروپایی از مهرماه آغاز می شود و پس از آن بازدید از سفارتخانه های ایران در آسیای میانه انجام می شود.
وی با بیان این که یکی از شرح وظایف این کمیسیون نظارت دقیق بر عملکرد وزارت امور خارجه است، ادامه داد: همانگونه که کمیسیون انرژی مجلس باید بر مسائل حوزه انرژی در داخل و خارج نظارت کند، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم باید بر مسائل سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نظارت دقیق و کافی داشته باشد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: در دوره های مختلف، این کمیسیون از سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بازدید کرد و عملکرد آنها را مورد ارزیابی قرار داد اما در حال حاضر در مقطع خاصی هستیم و رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه داشتند که دولت و جمهوری اسلامی ایران باید تعامل و ارتباط خود را با دنیای خارج تقویت کند تا حداکثر استفاده را برای پیشبرد اهداف کشور داشته باشیم.
برومندی افزود: از سوی دیگر ما نیازمند سرمایه گذاری قوی خارجی در کشور برای حل معضلات اشتغال و بیکاری در کشور هستیم، علاوه بر راهکار اقتصاد مقاومتی که باید از ظرفیت های داخلی استفاده کنیم، همان طور که در برنامه آمده است نیازمند جذب سرمایه های خارجی هستیم.
وی با بیان این که سفارتخانه های ایران باید نقش جدی و عملی برای جذب سرمایه گذاران خارجی داشته باشند، گفت: بنابراین مجلس شورای اسلامی رصد می کند تا روند پیگیری سفارتخانه ها برای اهداف جمهوری اسلامی ایران در خارج از مرزها در حوزه های مانند اقتصادی مشخص شود و باید میزان موفقیت سفارتخانه های ایران در خارج از کشور شفاف شود.
نماینده مردم مرودشت در مجلس افزود: با این حساب کشورهای هدف برای بازدید از سفارتخانه های ایران مشخص شده است و هر دو نماینده به یک یا دو کشور برای بازدید از سفارتخانه ها خواهند رفت، در مرحله صدور روادید برای نمایندگان هستیم.
سیام**۹۳۱۴**۱۳۳۶
تنظیم: داود توسلی**انتشار: مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *