اقتصاد ایران اسلامی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در کشور شکوفا می شودمحمدرضا خباز روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : در این استان همچون دیگر نقاط کشور برای افزایش اشتغال به سرمایه گذاری بخش خصوصی توجه ویژه ای در دولت تدبیر و امید شده است و این راهبرد حکیمانه نیز در دولت دوازدهم در استان ادامه می یابد.
وی اظهارداشت : کشور ایران با اعتبارات قطره چکانی دولتی و پول نفت قابل مدیریت نیست و باید به بخش خصوصی برای رفع مشکلات میدان داد.
وی ادامه داد : توجه به تولید و اشتغال در ایران اسلامی باید با رویکرد فراجناحی مدنظر مسوولان جمهوری اسلامی قرار گیرد و در دولت دوازدهم وحدت بسیار مطلوبی برای رفع گرفتار های مردم در بین سران نظام وجود دارد.
خباز خاطرنشان کرد : در ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ با تلاش مسوولان استانی بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال تفاهم نامه اقتصادی با سرمایه گذاران بخش خصوصی در سمنان منعقد شد که تاکنون بیش از ۶۵ درصد از آن در مرحله عملیاتی قرار گرفته است.
استاندار سمنان اضافه کرد : در یکسال گذشته هم بیش از پنج هزار میلیارد تومان در بخش های کشاورزی، صنعتی، انرژی با فعالان اقتصادی تفاهم نامه به امضا رسید که این امر در دراز مدت به کاهش نرخ بیکاری در استان می انجامد.
خباز تصریح کرد : اقتصاد مقاومتی و توجه به رهنمودهای رهبر انقلاب به معنی واقعی در دولت تدبیر و امید در سمنان محقق شده است و در چهار سال آینده هم با عزم و اراده ای پولادین برای افزایش اشتغال در استان تلاش می شود.
استاندار سمنان گفت : خدمات ارزنده دکتر روحانی به مردم در چهار سال گذشته بسیار ماندگار بوده و با افزایش هم افزایی و اتحاد در دولت تدبیر و امید دغدغه های آحاد جامعه در بخش های مختلف اشتغال و رفاه اجتماعی برطرف می شود.
به گزارش ایرنا ، در دولت تدبیر و امید در استان سمنان ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۷۱ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شده است.
در استان سمنان بیش از هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم ۳۸ درصدی در اشتغال این استان دارد، سال ۹۵ از استان سمنان بیش از ۳۲۳ هزار تن کالا با ارزآوری ۱۴۳ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۸۱۶ دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال ۹۴ حدود ۱۷ درصد افزایش داشت.
۷۳۳۹/۶۰۲۶
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده :جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *