Updated : آذر ۳۰, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

اولین آزادباش مراکز تمرین و مسابقات ورزشی در سراسر کشور

به گزارش ایسنا، طی چند هفته گذشته به دلیل قرمز بودن برخی شهرها و استان ها از نظر شیوع ویروس کرونا، تعطیلی و محدودیت های ورزشی در بیشترین سطح ممکن قرار داشت و ورزش نیز از این قضیه مستثنی نبود.

طبق جدول گروه‌های شغلی، مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی در گروه شغلی دو، استخرهای سرپوشیده به عنوان گروه شغلی سه و باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی به عنوان گروه شغلی چهار تعیین شده‌اند.

طبق تازه ترین اظهارات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، خوشبختانه در سطح کشور هیچ شهر قرمزی وجود ندارد و  ۲۰۵ شهر در موقعیت نارنجی و ۲۴۳ شهر در موقعیت زرد هستند.

ورزش در مناطق قرمز

براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در مناطق قرمز، مشاغل گروه دو، سه و چهار تعطیل است که طبق تقسیم بندی صورت گرفته در حوزه ورزش شامل تعطیلی مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی می شود. بنابراین برای اولین بار پس از مدت ها شاهد این هستیم که مشاغل گروه ۲ در بخش ورزش یعنی مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی بتوانند در شهرهایی که وضعیت آن ها قرمز بوده است، فعالیت کنند.

ورزش در مناطق نارنجی

طبق اعلام سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در وضعیت نارنجی یا سطح هشدار ۲ که حدود ۱۵۰ شهر یا شهرستان جزو این محدوده هستند، محدودیت‌های مشاغل سطح ۳ و ۴ در آن ها اجرا می‌شود؛ بنابراین استخرهای سرپوشیده به عنوان گروه شغلی سه و باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی به عنوان گروه شغلی چهار در مناطق نارنجی مجاز به فعالیت نیستند.

ورزش در مناطق زرد

همچنین طبق اعلام، نقاطی نیز که در وضعیت زرد قرار دارند سطح شغلی ۴ در آن ها محدود خواهد بود که شامل باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید