Updated : دی ۰۹, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

با خروج عاملان ترور سردار سلیمانی از کاخ سفید، پیگیری قضایی راحت‌تر خواهد بود

با خروج عاملان ترور سردار سلیمانی از کاخ سفید، پیگیری قضایی راحت‌تر خواهد بود

یک کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار کرد: عاملان ترور سردار سلیمانی تا کمتر از یک ماه دیگر از کاخ سفید خارج شده و دیگر مصونیت دیپلماتیک ندارند بنابراین پی گیری قضایی راحت‌تر خواهد بود. 

عماد آبشناس در گفت‌وگو با ایسنا درباره پیگیری حقوقی و بین‌المللی عاملان ترور شهید سردار سلیمانی گفت : برخی از افرادی که در حال حاضر در لیست پیگیری قرار دارند دارای مصونیت دیپلماتیک هستند اما تا کمتر از یک ماه دیگر ترامپ و همراهانش از کاخ سفید خارج می شوند در آن زمان او و بسیاری دیگر مصونیت خود را از دست می دهند و قطعا پیگیری قضایی راحت خواهد بود. 
وی تصریح کرد: شاید تا حدی پیگیری‌ها در داخل آمریکا با توجه به این که سیستم قضایی این کشور پشتیبان تروریسم است، به نتیجه نرسد اما هر کدام از آن‌ها از کشور خارج شوند قطعا تحت تعقیب قرار می‌گیرند.
این کارشناس مسائل بین الملل خاطرنشان کرد: تمام مجامع بین المللی کار آمریکا را یک کار مغایر با تمام موازین و مقررات بین المللی شناخته اند، همه مجامع بین المللی و حتی سازمان ملل به جز رژیم صهیونیستی پذیرفته اند که ترور سردار سلیمانی یک تروریسم دولتی بوده و هست.
آبشناس همچنین بیان کرد : اما این که مجامع بین المللی مانند دادگاه لاهه و… تا چه اندازه زیر بار محکوم کردن آمریکا بروند با توجه به نفوذی که آمریکا دارد تمام تلاش خود را به کار می‌برد تا سنگ‌اندازی کند را باید پیگیری کرد.
وی تاکید کرد: ان شاءاالله سیستم قضایی ما پیروز خواهد بود و با پشتکار و پیگیری قضایی حتما عاملان این اقدام محکوم و با آن ها برخورد می شود.
انتهای پیام

پاسخی بگذارید