Updated : دی ۲۵, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

بدون انسداد ترافیکی پل قدس با تمهیدات زمستانی در حال اجراست

حمید لطف‌اللهیان ۲۵ دی ماه در جریان بازدید جمعی از اصحاب فنی و مهندسی اردبیل از پروژه پل قدس اردبیل اظهار کرد: از سال ۹۵ و با منابع داخلی شهرداری احداث این پل شروع شده و قرار بود با انعقاد قراردادی که با بانک شهر به عنوان سهام‌دار شهرداری‌ها انجام شده بود، این پروژه تأمین اعتبار شده و به سرانجام برسد.

وی تصریح کرد: هر چند شهرداری اردبیل چندان منابعی را در بانک شهر ندارد و به دلیل بالا بودن مبلغ پیمان بانک شهر از ادامه همکاری در احداث این پل انصراف داد و اجرای پروژه با تأخیر و تعلل روبه‌رو شد.

شهردار اردبیل گفت: با مشکلاتی که در دو سال گذشته در فرآیند اجرایی پروژه داشتیم تنها موفق شدیم فاز اول آن را به بهره‌برداری رسانده و مابقی پروژه در روند اجرایی با تأخیر و تعلل روبه‌رو شد.

لطف‌اللهیان افزود: هر چند قرار بود سال ۹۸ پل قدس به بهره‌برداری برسد اما به دلیل تغییرات وحشتناک قیمت‌ها در سال ۹۸ و ۹۹، ما با مشکلات جدی در تأمین مصالح و تجهیزات مورد نیاز روبه‌رو شدیم به طوریکه توان خرید آهن‌آلات و میلگرد را نداشتیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد:‌ در بازدیدی که استاندار اردبیل از این پروژه داشتند، قرار شد با تأمین منابع دولتی روند اجرایی پل قدس سرعت بیشتری بگیرد که از سالجاری با تخصیص این منابع در دو بخش اجرای پروژه سرعت مناسبی به خود گرفته است.

لطف‌اللهیان اضافه کرد: بخش اول منابع دولتی به ارزش ۴۵ میلیارد تومان و به شکل اوراق تأمین شد و ما نسبت به خرید میلگرد، آهن‌آلات و برخی از مصالح مورد نیاز اقدام کردیم که البته قرار است تا پایان امسال همه این اسناد در اختیار پیمانکار قرار گیرد.

وی بیان کرد: در بخش دوم تأمین اعتبارات دولتی ۳۶ میلیارد تومان منابع به صورت نقدی برای این پروژه تأمین شد که ما در مراحل مختلف نسبت به سرعت گرفتن اجرای پروژه و تأمین مصالح اقدام کردیم.

لطف‌اللهیان ادامه داد: محور اصلی این پروژه تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و فاز بعدی که شامل تقاطع‌های مختلف در مسیر مسجد قدس و تالار میلاد است، در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی طول عرشه را بیش از یک کیلومتر اعلام کرد و گفت: با همکاری پیمانکار و تدابیر مناسب سعی کردیم تا از انسداد ترافیکی در مسیرهای اصلی به ویژه خیابان امام جلوگیری کرده و کمترین محدودیت را در تردد هموطنان در این مسیرها شاهد باشیم.

لطف‌اللهیان افزود: با تمهیدات زمستانی پروژه در حال حاضر در حال اجراست و با مشخصات فنی و استانداردهای مورد نظر، احداث پل قدس انجام شده و هیچ نگرانی در بهره‌برداری آن وجود ندارد.

شهردار اردبیل اظهار کرد: امیدواریم مشکل قرارداد و مبالغ پرداختی نیز با در نظر گرفتن تغییرات مقادیر تا ۲۵ درصد مورد تصویب شورای فنی قرار گیرد که در این پروژه کاهش تا ۱۲ درصد و افزایش نیز تا ۱۰ درصد پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد:‌ قطعا بالاتر از ۲۵ درصد تغییرات قیمتی در اجرای این پروژه رخ نخواهد داد و ما امیدواریم پیمانکار نسبت به خرید مصالح به ارزش ۸۰ میلیارد تومان با اخذ مجوزهای قانونی اقدام لازم را در سریعترین زمان انجام دهد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید