برجام در رفع مشکلات اقتصادی و رونق تولید در کشور تاثیرگذار بودمحمدرضا خباز روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : دولت یازدهم بسیاری از مشکلات اقتصادی، تورم بیش از ۴۰ درصد و تعطیلی بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی را از دولت دهم به ارث برد اما با کاردانی و درایت دکتر روحانی اکنون بسیاری از مشکلات برطرف شده است.
وی اظهارداشت : در مسیر افزایش اشتغال و رونق اقتصادی در کشور، برجام نقش اساسی داشته است و اکنون باید از این فرصت ارزشمند برای هم افزایی با کشورهای جهان بهره گرفت.
وی اضافه کرد : در پسابرجام بسیاری از کشورهای جهان برای سرمایه گذاری به ایران اسلامی سفر کردند و توافق نامه های سرمایه گذاری قابل توجه ای را امضا کردند که مردم این دیار در درازمدت طعم اشتغالزایی را با این رویکرد می چشند.
خباز تصریح کرد : استان سمنان هم مانند نقاط دیگر کشور از فرصت ارزشمندی که برجام برای سرمایه گذاری کشور خارجی ایجاد کرد و در اولین اقدام بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال تفاهم نامه با فعالان اقتصادی در ۱۷ اسفند ۹۴ منعقد شد.
وی تصریح کرد : برجام دیوارهای تحریم را در ایران اسلامی ویران کرد و با راهبرد حکیمانه رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی، کشور در مسیر رشد و بالندگی در حرکت است.
استاندار سمنان ادامه داد : کاهش تورم از ۴۰ درصد در سال۹۲ به کمتر از ۹ درصد در سال ۹۶ از دستاوردهای برجام است و منتقدان دولت تدبیر و امید باید در بیان دیدگاه های خود واقع بین تر باشند.
وی اضافه کرد : برای افزایش اشتغال ، کشور نیازمند هم افزایی و وحدت مسوولان نظام جمهوری اسلامی است و دولت تدبیر و امید به خوبی اکنون در این مسیر گام بر می دارد.
به گزارش ایرنا، در سه ماه اول سال ۹۶، نرخ بیکاری در استان سمنان ۸٫۸ درصد و ۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات ۹ هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۷۱ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
۷۳۳۹/۶۰۲۶
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *