Updated : مرداد ۰۵, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

برگشت بیش از ۱۰ میلیارد ریال به شاکیان در خراسان جنوبی

علی تهوری، امروز یکشنبه ۵ مرداد در پنجمین جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان با اشاره به دریافت گزارشات مردمی از دو طریق حضوری و سامانه تلفنی ۱۲۴ در تمامی شهرستان‌ها، اظهار  کرد: از ابتدای سال جاری ۹۷۶۰ مورد گزارش مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ در سطح استان دریافت و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، وی به برگزاری گشت‌های مشترک و انجام بازرسی‌ها در دو نوبت صبح و عصر به صورت مستمر و در قالب طرح‌های نظارتی مختلف اعم از طرح نظارتی نوروز ۹۹، ماه رمضان، برخورد با محتکران خودرو و … اشاره و تصریح کرد: همچنین در این مدت، بیش از ۱۶ هزار و ۵۹۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی خراسان جنوبی انجام شده که منجر به تشکیل ۴۲۰ فقره پرونده تخلف شده است.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: ارزش ریالی این تعداد پرونده نیز بالغ بر ۵ میلیارد و ۵۶۳ میلیون و ۴۰۱ هزار ریال بوده که برای واحدهای متخلف در استان تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی با اشاره به نوسانات قیمتی بازار و افزایش قانونی برخی از کالاها و خدمات برابر مصوبات کارگروه تنظیم بازار کشور، از تشدید بازرسی‌ها و تمرکز جدی نظارت‌ها بر فرآیند تامین و توزیع شش گروه کالایی به جهت جلوگیری از تخلفاتی نظیر گرانفروشی، احتکار، اختفاء و امتناع از عرضه خبر داد.

تهوری، لوازم خانگی اعم از یخچال، یخچال فریزر، تلویزیون و ماشین لباسشویی، لاستیک خودرو اعم از سواری و سنگین، گوشت مرغ و تخم مرغ، برنج، نهاده‌های دامی اعم از ذرت و سویا و مصالح ساختمانی اعم از سیمان و آهن‌آلات را شش گروه کالایی دارای اولویت در بازرسی و نظارت‌ها عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: نظارت بر این کالاها در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفته که ضمن برنامه‌ریزی مناسب، اقدامات نظارتی و بازرسی به ویژه بر انبارها و مراکز نگهداری کالاها متمرکز شده و با برگزاری گشت‌های مشترک با دستگاه‌های متولی برخورد قاطع با متخلفین صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید