تاثیر اندک بلایای طبیعی بر حمایت مردمی از سیاست های آب و هواییبه نوشته نشریه خبری اینترنشنال بیزینس تایمز، این مطالعه در حالی انجام شد که مناطق مختلفی از آمریکا درگیر توفان و آتش سوزی است. درحال حاضر ۷۶ مورد آتش سوزی گسترده در ۹ ایالت آمریکا روی داده و عمق فاجعه تا حدی است که دود حاصل از آتش سوزی از فضا قابل مشاهده است.
کارشناسان نگران هستند که تغییرات آب و هوایی، طول دوره فصل های آتش خیز در آینده را افزایش دهد. کارشناسان می گویند: دمای بالای هوا، باعث افزایش رویدادهای جوی می شود و سطح آب دریاها همچنان در سده ۲۱ در حال بالا آمدن است. با این حال، تشدید حوادث طبیعی لزوما به این معنی نیست که استقبال مردمی از سیاست های آب و هوایی افزایش یابد.
به گفته دیوید کنیسکی دانشیار دانشگاه ایندیانا که انجام مطالعه اخیر را برعهده داشته، مردم به حوادث اخیر جوی شامل افزایش دمای هوا، توفان های شدید و رویدادهای دیگر واکنش نشان می دهند، اما تاثیر این مساله، اندک است.
مطالعه دیگری که ماه گذشته نتایج آن منتشر شد، نشان داد که تاثیرات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است در کشف چرایی علاقمند نبودن مردم به پذیرش تغییرات جوی، نقش آفرین باشد، زیرا افراد متمایل به رد تغییرات آب و هوایی به صنایع خاص برای اشتغال خود وابسته هستند. به عنوان مثال، شهری در لوئیزیانا ممکن است متحمل فرسایش ساحلی به دلیل تغییرات جوی شود، اما همچنین به شدت وابسته به صنعت نفت است.
از آنجا که برخی جوامع به صنایع نفت و گاز وابسته اند، این وابستگی می تواند در این مساله که چرا مردم محلی علاقه ای به نگرش تغییرات جوی ندارند، نقش آفرین باشد. دلیل این مساله این است که قوانین جوی ممکن است باعث تعطیلی شرکت ها شود که این امر بر اشتغال تاثیر گذار است.
شبک**اروپام**۹۱۰۹**۱۳۹۲**مترجم: نیره مجیدی راد**انتشار: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *