Updated : تیر ۰۸, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

تامین سلامت و معیشت؛ دو نگاه دولت در مبارزه با کرونا

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در همایش ملی روز اصناف و آیین رونمایی از افتتاح کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان ویژه اصناف بازاریان با اشاره به اینکه اصناف پیشانی اقتصاد است، اظهار کرد: بنابراین تحول در اقتصاد باید از اصناف شروع شود و به نوعی ضرورت رویکرد نو و جدید در اصناف اولویتی مهم است.

وی با بیان اینکه تاریخ خدمت رسانی اصناف به قبل از انقلاب باز می گردد بنابراین هرجا مشکلی برای مردم به وجود آمد اصناف پای کار بودند، تصریح کرد: فلسفه وجودی اصناف غیردولتی بودن آن است و مزیت اصناف دولتی نبودن آن  می باشد.

استاندار مازندران تصریح کرد: پیشرفت استان و شهرستان در گرو نوع نگاه اجتماع محور و مردمی است که برای این مهم باید به تشکل‌های غیردولتی همچون اصناف توجه کنیم بطوریکه چرایی تشکیل اصناف بهبود رفاه و معیشت زندگی مردم است.

حسین‌زادگان با بیان اینکه تشکل‌های غیردولتی برای کنترل دولت ها است تا فلسفه وجودی دولت ها نقض نشود، گفت: راه کنترل دولت ها تشکل های مردم نهاد همچون اصناف، شوراها، احزاب، تشکل های اجتماعی و صنفی است تا از منافع خودشان دفاع کنند.

وی با اشاره به اینکه تمامی اهداف اصناف این است که کار خودشان را برای خودشان انجام دهند افزود: باید با وفاق همدلی تعامل بین دولت، اصناف و تشکل های اجتماعی را شاهد باشیم بنابراین فراهم شدن بستر لازم برای اصناف از جمله وظایف نهادهای امنیتی و نیروی انتظامی است و تفکیک مردم از بازار کار درستی نیست چرا که همه ما باید در خدمت مردم باشیم.

استاندار مازندران یادآور شد: در جریان کرونا با اتحاد همدلی وحدت مردم و اصناف را شاهد بودیم به طوری که ۹۰ درصد بازار به صورت خود به خود تعطیل شد، سخت گیری هایی که در بحث کرونا اعمال شده در راستای سلامت و معیشت مردم بوده و به نوعی دو نگاه سلامت و معیشت اولویت های اصلی در مبارزه با این ویروس مدنظر قرار گرفت.

حسین‌زادگان گفت: تشکل های صنفی باید به سمت تامین منافع و اهداف عمومی خودشان بروند تا شاهد نتایج مناسب در این راستا باشیم بنابراین تغییر رویکردها و نگاه ها سبب پیشرفت و دست یابی به اهداف مورد نظر می شود.

وی گفت: رصد موضوعاتی چون اقتصاد بازار و اصناف از اهداف اصلی مان است و به دنبال کارهای نمایشی نیستیم به طوریکه نگاه نوکری مردم را افتخار خود می دانیم و بین خودمان و مردم فاصله ای نمی‌بینیم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید