تانزانیا الماس های یک شرکت انگلیسی را به ارزش 29.5میلیون دلار مصادره کردبه گزارش ایرنا و به نقل ازخبرگزاری فرانسه، «فیلیپ مبانگو» وزیر دارایی تانزانیا، شرکت انگلیسی«پترا دیاموندز» را به اعلام ارزش غیر واقعی این الماس ها متهم کرد.
وی گفت: این الماس ها از معدن «ویلیامسون دیاموندز» که شرکت پترا دیاموندز 75 درصد و دولت تانزانیا 25درصد سهام آن را دارد،استخراج شده بود و این شرکت انگلیسی قصد داشت آن را به بلژیک صادر کند.
وزیر دارایی تانزانیا تصریح کرد این الماس ها 31 اوت (نهم شهریور)در فرودگاه دار السلام توقیف شد.
مقام های تانزانیایی اعلام کرده اند در اسناد این معدن، عمدا وزن الماس ها بسیار کم و به ارزش 14.7میلیون دلار ثبت شده بود در حالی که قیمت واقعی آن 29.5میلیون دلار است.
«جان ماگیوفولی» رئیس جمهوری تانزانیا پیش از این به دو مقام عالی رتبه این کشور(جرج سیمباشاوینی وزیر سابق معادن و وزیر کنونی اداره کشور و ادوین نگونیانی معاون وزیر حمل و نقل) به دلیل متهم شدن به اختلاس در پرونده استخراج و تجارت الماس ،دستور داده بود استعفا کنند.
رئیس جمهوری تانزانیا که به دلیل مبارزه با فساد به بولدوزر مشهور است ، به مقام های دولتی متهم به اختلاس در پرونده الماس ،اعلام کرده است پیش از برکنار شدن، خود استعفا کنند.
خاورم **2041**3404**مترجم: سید شاهپور حسینی**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: