تست سرد پرتودهی گاما چهارمحال و بختیاری آبان سال 96 انجام می شودبه گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه در آئین بهره برداری از جاده اصلی منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: با موفقیت در انجام تست سرد مجموعه پرتودهی گاما استان، این مجموعه از دی امسال وارد مرحله تست گرم خواهد شد.
وی افزود: براساس هماهنگی های صورت گرفته و برنامه زمان بندی انجام شده مجموعه پرتودهی گاما چهارمحال و بختیاری تا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: طرح منطقه ویژه چهارمحال و بختیاری خرداد امسال در شورایعالی مناطق آزاد کشور به تصویب رسید ،به همین منظور زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری شامل گاز، برق و جاده دسترسی تامین شده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: یک کیلومتر از جاده اصلی منطقه ویژه اقتصادی استان آسفالت و بهره برداری شد و یک کیلومتر دیگر از جاده دسترسی به این مجموعه زیرسازی شده و عملیات اجرایی روکش آسفالت آن به زودی صورت می گیرد.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری با دیواری به طول هفت کیلومتر محصور می شود که تاکنون دو کیلومتر از این دیوار با قطعات پیش ساخته بتنی اجرا شده و بقیه آن در دستور کار است.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: آب مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی استان از محل طرح انتقال آب بن – بروجن 240 لیتر بر ثانیه تخصیصی دارد و تا زمان اجرای طرح انتقال آب بن – بروجن، آب مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری از طریق حفر چاه تامین خواهد شد.
سلیمانی دشتکی اظهار کرد: بهره برداری کامل از منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری وضعیت اقتصادی استان در بخش های مختلف را متحول می کند.
سرپرست منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: این منطقه در مساحتی به وصعت 432 هکتار در حال آماده سازی است.
کیوان الله دینی تاکید کرد: با بهره برداری از منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری صنایع تبدیلی کشاورزی، باغی، کارخانه های فرآوری، بسته بندی و پردازش مواد غذایی، الکترونیکی و سلولزی این مجموعه مستقر می شود.
وی افزود: سرمایه گذاران می توانند برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری درخواست خود را به منظور دریافت زمین مورد نیاز و انجام مراحل اداری به دفتر این منطقه ارائه کنند.
الله دینی تصریح کرد: راه اندازی گمرک در ورودی منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری باید با اولویت انجام شود.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تاکنون بیش از 20 سرمایه گذار آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی استان اعلام کرده اند.
قاسم شهبازی اظهار کرد: تمامی سهام منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری متعلق به سازمان همیاری شهرداری های استان است که امکان استقلال این مجموعه از سازمان وجود ندارد.
وی یادآور شد: تکمیل و راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری روند توسعه ای استان در بخش های مختلف را شتاب می دهد.
مدیر سایت پرتودهی گاما چهارمحال و بختیاری نیز گفت: این مجموعه نخستین سامانه خصوصی کشور در نوع خود محسوب می شود.
کیومرث مرادی تاکید کرد: مجموعه پرتودهی گاما چهارمحال و بختیاری 85 درصد و بخش سلول این طرح 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: ارتقای وضعیت بهداشت و سلامت جامعه و همچنین پرتودهی تجهیزات پزشکی با هدف جلوگیری از انتقال بیماری های ناشی از استریلیزه مهمترین و اصلی ترین هدف اجرای مجموعه پرتودهی گاما چهارمحال و بختیاری است.
مرادی تصریح کرد: با راه اندازی مجموعه پرتودهی گاما چهارمحال و بختیاری زمینه اشتغال مستقیم 70 نفر فراهم و در صورت راه اندازی زیرساخت های گاما برای دو هزار و 500 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی می شود.
وی یادآور شد: برای راه اندازی این مجموعه تاکنون 250 میلیارد ریال از محل آورده بخش خصوصی هزینه شده و تکمیل آن نیازمند 40 میلیارد ریال اعتبار دیگر است.
افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی، رشد صادرات، جذب سرمایه های خارجی، ارزآوری، دستیابی به دانش های نوین، کمک به مهار تورم و رفع محرومیت از مهمترین مزیت های احداق مناطق ویژه اقتصادی محسوب می شود.
منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری در 15 کیلومتری شهرکرد واقع است.
خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی** انتشار دهنده: محمود رئیسی
7362/2097انتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: