توسعه کانون های اقتصادی در نقاط کم برخوردار استان مرکزی در دستور کار استظفر افشون شامگاه شنبه در آیین بهره برداری از طرح توسعه واحد تولیدی، غذایی برتر در شهرک صنعتی پرندک افزود: ایجاد اشتغال پایدار و رفع بیکاری مهم ترین برنامه ای است که دولت دوازدهم در اولویت کاری خود قرار داده و در این راستا استان مرکزی نیز درراه اندازی واحد های نیمه فعال وهمکاری با سرمایه گذران بخش خصوصی توان خود را در تحقق اقتصاد مقاومتی به کار گرفته است .
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی تصریح کرد: در استان مرکزی بیش از ۳۰۰ روستا شناسایی شده که این روستاها با بهره مندی از مزیت های مختلف اشتغالزایی می توانند در راهبری سیاست های اقتصاد مقاومتی در این استان مثمر ثمر باشند.
افشون تصریح کرد: تسهیلات رونق تولید یکی از راهکارهای خروج از رکود واحدهای تولیدی و صنعتی است که پیش بینی می شود امسال سهم استان مرکزی از این تسهیلات افزایش یابد.
مدیرعامل واحد تولیدی، غذایی برتر نیز گفت: طرح توسعه این واحد تولیدی، در فضایی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع با ۱۰۰ قلم مواد غذایی جدید را به چرخه تولید اضافه کرده است.
مهدی فهیم پور افزود: برای اجرای این طرح توسعه، ۱۵۰میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که ۱۰۰ نفر به طور مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم وارد چرخه اشتغال می شوند.
وی تصریح کرد: این کارخانه با محوریت تولید صادرات محور فعالیت دارد که بازار هدف آن کشورهای اروپایی، کانادا، آمریکا، انگلستان، هلند، آلمان و برخی کشورهای آسیایی است .
مدیر عامل واحد صنایع غذایی برتر اضافه کرد: این واحد تولیدی از نظر تنوع محصولات در سبد کالایی رتبه نخست کشور را دارد که بیش از ۷۰۰ نوع مواد غذایی تولید و بسته بندی می کند .
مدیر عامل کارخانه صنایع غذایی برتر گفت: طرح توسعه این واحد صنعتی با هدف تولید کنسروهای غیر گوشتی، گوشتی، ترشیجات، شورجات، مربا، شربت، بسته بندی حبوبات، غلات، زیتون، روغن زیتون، سرکه و عسل انجام شده است.
شهرستان زرندیه به مرکز شهر مامونیه با جمیعت ۶۴ هزار نفر دارای سه شهرک صنعتی مامونیه، پرندک و زاویه بوده که ۴۰۰ واحد تولیدی کوچک وبزرگ در این شهرستان فعالیت دارند .
۴۸۹۶/۳۰۷۵/ خبرنگار : حمید فرقانی *** انتشار دهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *