تکمیل یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال طرح نیمه تمام در رزنفتحعلی حسینی شامگاه چهارشنبه در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز همدان اظهار کرد: برای تکمیل طرح های نیمه تمام رزن در سال ۹۳ حدود ۲ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز بود.
وی اضافه کرد: یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال تاکنون برای تکمیل طرح های نیمه تمام هزینه شده و ۹۰۰ میلیارد ریال طرح نیمه تمام باقی مانده است.
وی افزود: سد شنجور با هزینه ۶۰۰ میلیارد ریال، تصفیه خانه رزن ۲۵۰ میلیارد ریال، ۲ مجتمع آبرسانی در مجموع با هزینه ۳۰۰ میلیارد ریال و چند طرح دیگر در رزن در سه سال گذشته تکمیل و بهره برداری شدند.
به گزارش ایرنا فرماندار رزن اضافه کرد: تکمیل ۲ مجتمع آبرسانی مشکل تامین آب ۳۰ روستا در این شهرستان مرتفع شد.
وی افزود: هفته دولت امسال ۱۶ طرح بهداشت و درمان با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در رزن بهره برداری شد.
وی اضافه کرد: هفت طرح بهره برداری شده مربوط به حوزه جهادکشاورزی بود که شامل مرمت لایروبی قنات در سه روستا، آبیاری تحت فشار در روستا قایش، استخر چندمنظوره ذخیره آب کشاورزی در کرفس و بهره برداری از ۲ گلخانه سبزی و صیفی در روستاهای جامیشلو و پشتجین است.
فرماندار رزن گفت: در این هفته ۱۰ هکتار گلخانه بهره برداری شد و هم اینک وسعت گلخانه‌ها از ۲ هکتار در سال ۹۳ به ۱۲ هکتار در سالجاری رسیده و تا پایان سال ۱۱ هکتار دیگر بهره برداری می شود.
حسینی افزود: عملیات اجرایی چهار مدرسه در رزن آغاز و سه طرح نوسازی مدارس شامل سالن دانش آموزی، استاندارد سازی سیستم گرمایشی و دیوار کشی مدرسه مولوی بهره برداری شد.
۷۵۴طرح عمرانی با هفت هزار میلیارد ریال اعتبار بهره برداری و عملیات اجرایی ۱۰۵ طرح با اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال در استان همدان آغاز شد.
سهم شهرستان رزن از طرح های هفته دولت ۷۵ طرح عمرانی، خدماتی، درمانی و کشاورزی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال بوده است.
شهرستان رزن با سه بخش مرکزی، قروه و سردرود، ۱۲۶ روستای دارای سکنه و در مجموع با ۱۱۹ هزار نفر جمعیت در ۸۱ کیلومتری مرکز استان همدان قرار دارد.
اخبار مهم خبرگزاری ایرنا کشور و استان همدان را به طور شبانه روزی از کانال خبری تلگرام ‘اخبار ایرنا همدان’ به نشانی @irnahamadan دریافت کنید.
۷۵۲۶/۲۰۸۷
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *