ثبت نام 139هزار نفر در نخستین آزمون شرکت های خصوصی و دانش بنیان



محمدحسین قمری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه علمی ایرنا با اشاره به ثبت نام 139 هزار و 377 نفر در نخستین آزمون استخدام شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان کشور گفت: فرصت ثبت نام برای این آزمون که روز 14 شهریور ماه جاری آغاز شد تا فردا یکشنبه 26 شهریور خواهد بود.
قمری در عین حال احتمال تمدید این مهلت و اطلاع رسانی درباره آن را رد نکرد.
وی با اشاره به وجود 80 هزار شرکت خصوصی و صنعتی در سطح کشور اظهارکرد: ثبت‌نام از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی WWW.INRE.IR انجام می‌شود که شامل مراحل ثبت‌نام، وارد کردن اطلاعات، وارد کردن سوابق و انتخاب مشاغل مورد تقاضا است.
قمری در ادامه افزود: مشاغل مورد نیاز شرکت‌های خصوصی و دانش بنیان در این آزمون براساس حوزه شغلی به 8 بخش اجرایی و فنی،‌ بهداشت،‌ درمان و مراقبت، خدماتی رفاهی و آموزشی، طراحی، رسانه‌‌ای، بازاریابی و فروش، فناوری اطلاعات، کارشناسی و مهندسی، مالی،‌حقوقی و اداری همچنین مدیریتی دسته‌بندی شده است.
وی اظهارکرد: این آزمون شامل ارزیابی 266 عنوان شغلی است که از بررسی 15 هزار عنوان شغل به دست آمده و در پایان آزمون حداقل پنج هزار نفر در این مشاغل مشغول به فعالیت خواهند شد.
قمری در خصوص نوع سوالات و منابع این آزمون نیز خاطرنشان کرد: رفتار عمومی (شخصیت شناسی، رفتار تخصصی، هوش، فهم اجتماعی، زبان) دانش عمومی و خصوصی است و منابعی نیز شامل دفترچه‌های کنکور کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، آزمون‌های استخدامی سازمان‌ها، مشورت با متخصصین رشته‌های شغلی و مشورت با نمایندگان صنایع،‌شرکت‌های خصوصی و دانش‌ بنیان است.
قمری در خصوص شرایط شرکت در آزمون نیز اظهارکرد: شرایط شرکت در آزمون شامل اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون جمهوری اسلامی، التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی، داشتن تابعیت ایران، عدم اشتهار یا اتکا به اعمال خلاف شغلی و تحصیلی، برخورداری از توانایی جسمی و روانی و داشتن حداقل 18سال سن است.
به گفته دبیر شورای نخستین آزمون استخدام شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان کشور، شرکت در این آزمون محدود به مدرک تحصیلی نیست و شرکت‌ کنندگان می‌توانند از بالاترین مدارج علمی تا کمترین مدرک تحصیلی در این آزمون شرکت کنند.
علمی ** 1836 **
خبرنگار:یوسف درویشی* انتشار: محتشمی پور



انتهای پیام /*










دیدگاه‌تان را بنویسید: