Updated : مهر ۲۲, ۱۳۹۸ in دسته‌بندی نشده

جشنواره، نمایشگاه و میز خرما در بوشهر برگزار می‌شود

به گزارش ایسنا، سعید زرین‌فر در نشست هماهنگی برگزاری دومین نمایشگاه و جشنواره ملی خرما در بوشهر با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر تولید محصول خرما است، اظهار کرد: استان بوشهر به ویژه شهرستان دشتستان قطب تولید خرما است چرا که این ظرفیت ضمن تولید محصول و ایجاد اشتغال، زمینه صادرات آن به کشورهای مختلف را فراهم کرده است.

وی با تاکید بر حمایت همه جانبه از سرمایه‌گذاران در زیرساخت‌های محصول خرما، بیان کرد: توسعه واحدهای صنایع فرآوری و بسته بندی خرما در اولویت برنامه‌ها قرار دارد. 

معاون استاندار بوشهر از برگزاری جشنواره، نمایشگاه و میزخرما در بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: این جشنواره آبان‌ماه امسال با حضور تولیدکنندگان، صادرکنندگان، سرمایه‌گذاران و نخل‌داران برگزار می‌شود.

زرین‌فر با بیان اینکه این جشنواره در عرصه تولید، صادرات و بازاریابی نقش آفرینی می‌کند، تصریح کرد: از ظرفیت جشنواره خرما باید بازاریابی جدیدی ارائه شود تا زمینه افزایش صادرات این محصول فراهم شود.

وی گردشگری را از دیگر ظرفیت های جشنواره خرما دانست و گفت: تجربه برگزاری خوب جشنواره در سال گذشته باید عاملی باشد که بتوانیم امسال در کنار رفع نواقص به سمت برگزاری بهتر حرکت کنیم و با طرح‌ها و ایده‌های جدید به دنبال دستاوردهای بیشتری برای حوزه خرمای استان باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در حوزه خرما در استان بوشهر حرف‌های زیادی برای گفتن داریم، تاکید کرد: باید بیش از پیش به این محصول پرداخته شود و زمینه شکوفایی این ظرفیت فراهم شود.

زرین‌فر افزود: دسترسی به بازارهای جدید یکی از اهدافی است که با این جشنواره‌ها می‌توانیم به آن برسیم.

وی با تاکید بر توجه به تولید محصولات ارگانیک کشاورزی خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن تولید محصولات ارگانیک در برنامه ششم توسعه، باید این مهم در تولید خرمای استان بوشهر مورد توجه قرار بگیرد تا زمینه افزایش صادرات آن فراهم شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با تاکید بر استفاده بهینه از فرصت جشنواره خرما در راستای توسعه بیان کرد: این جشنواره در راستای معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های استان بوشهر با حضور شرکت‌های بسته بندی و فرآوری محصول خرمای کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید