Updated : خرداد ۰۱, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

جشن پایان محرومیت دیجیتالی خراسان جنوبی تا پایان امسال

محمدصادق معتمدیان، امروز پنج شنبه ۱ خرداد در جمع رسانه‌های گروهی اظهار کرد: هماهنگی بین نهادها و دستگاه‌هایی که در بحث محرومیت‌زدایی در استان فعالیت دارند، یکی از برنامه‌های سال گذشته بود.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: در این راستا برای نخستین بار در کشور ستاد هماهنگی مناطق کمتر توسعه یافته تشکیل و برای چهار شهرستان کمتر توسعه یافته، دستگاه معین مشخص شد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: ۱۵ شاخص محرومیت در این چهار شهرستان‌ احصا شد و یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در کاهش محرومیت اثرگذار بوده افزایش ضریب نفوذ دیجیتال در نقاط روستایی استان است. 

معتمدیان با بیان اینکه تا هفته دولت امسال ۵۰ ایستگاه دیجیتال راه‌اندازی خواهد شد، افزود: ضریب برخورداری استان در حال حاضر ۹۲.۵ درصد است که در شهریورماه با افتتاح ۵۰ ایستگاه جدید به میانگین ۹۶.۵ درصد می‌رسد که رکورد مطلوبی است. 

وی تصریح کرد: تا دو سال گذشته ۴۴ ایستگاه دیجیتال در سطح استان ایجاد شده بود، اما در سال ۹۸ با الگوی کار مشارکتی ۵۰ ایستگاه دیجیتال در مناطق روستایی راه‌اندازی شد. 

استاندار خراسان جنوبی از خرید فرستنده‌های دو کیلوواتی برای روستاهای زیر ۲۰ خانوار استان گفت و ادامه داد: از این نوع فرستنده‌ها در عشق آباد طبس به صورت آزمایشی نصب شده است. 

معتمدیان بیان کرد: درح که در برخورداری از دیجیتال کمترین ضریب برخورداری در کشور را داشت، در حال حاضر با احداث ۱۱ ایستگاه دیجیتال به میانگین کشوری خواهد رسید که اتفاق بزرگی است.

وی تصریح کرد: محرومیت‌زدایی از شهرستان مرزی زیرکوه با کمک قرارگاه سازندگی بسیج آغاز شده و طرح‌های با منابع مشخص در سال ۹۹ تعیین شده که امید است به زودی ورود پیدا کنند و عملیات اجرایی در این شهرستان پیگیری شود. 

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: برای محرومیت‌زدایی از شهرستان درمیان نیز بنیاد مستصعفان ورود پیدا کرده که مشکلات اراضی متعلق به بنیاد مستضعفان در استان حل شد که اقدام بزرگی بود.

معتمدیان به تخصیص بخشی از اراضی منطقه بند دره بیرجند را از محل تفاهم‌نامه بنیاد مستضعفان اشاره کرد و افزود: احداث پنج پایگاه هلال احمر در استان حاصل تفاهم‌نامه با رییس سابق جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بوده و در ملاقات با رییس جدید این جمعیت بر اجرایی شدن این تفاهم‌نامه تاکید شده است.   

وی با اشاره به هم‌افزایی تمام مدیران استان برای به نتیجه رسیدن برنامه‌ها، ادامه داد: وقتی ببینیم برخی دیدگاه‌ها مانع توسعه استان می‌شود، با هیچ مدیری تعارف نخواهیم داشت.

معتمدیان بیان کرد: طرح پنل‌های خورشیدی در استان نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در راستای ایجاد ثروت و افزایش درآمد مردم پیگیری و ریل‌گذاری شده تا به تثبیت جمعیت در روستاها کمک کند.  

وی با بیان اینکه برای سفر به شهرستان‌ها هیچ محدودیتی نداریم و هر زمان که لازم باشد حضور میدانی خواهیم داشت، افزود: برنامه‌ها به شکل پروژه محور دنبال می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی نباید خود را مصداق محرومیت در کشور معرفی کند، یادآور شد: پول و منابع مالی به تنهایی حلال مشکلات نیست و قطعا عزم جدی در بخش‌های مختلف و تلاش برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف، سرعت اجرای کارها را افزایش می‌دهد. 

انتهای پیام 

پاسخی بگذارید