حدود ۲ هزار استاندارد آموزشی در بخش فنی و حرفه ای استفاده می شودمحمدامین سازگارنژاد روز یکشنبه در حاشیه افتتاح ۲ طرح اقتصادی در سیرجان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه امسال وضعیت خوبی در حوزه آموزش های مهارتی داریم افزود: آموزش های فنی و حرفه ای در ۲ بخش دولتی و خصوصی فعال است که بخش خصوصی با بیش از هشت هزار آموزشگاه حدود ۵۰ درصد تعهدات آموزشی کشور را زیر پوشش قرار داده است.
وی اظهار کرد: آموزش و مهارت از پایه های مهم اشتغال است که امروزه این مهم به شکل مطلوب در حال تحقق است.
وی با اشاره به نقش این سازمان در کاهش نرخ بیکاری، اظهار کرد: با ارائه آموزش ها کمک می کنیم تا افرادی که جذب بازار کار هستند، شغلشان حفظ و افراد جویای کار جذب بازار شوند.
سازگارنژاد ادامه داد: افتتاح کارگاه تعمیرات ماشین آلات دیزلی سیرجان با توجه به صنعتی و معدنی بودن استان کرمان حائز اهمیت است.
وی با بیان اینکه تفاهم نامه مهارت آموزشی سربازان با ستاد نیروهای مسلح بسته شده است گفت: در قالب این تفاهم نامه، سربازان در طول دوران خدمت مهارت مورد علاقه یا مرتبط با کار را فرا می گیرند و همزمان با دریافت کارت پایان خدمت، گواهینامه مهارت شغلی نیز دریافت می کنند، لذا ورودشان به بازار کار قطعی است.
وی ادامه داد: در شهرستان های قلعه گنج و کهنوج نیز به عنوان شهرهای جنوبی و محروم استان کرمان اقدامات مهمی در آموزشهای فنی و حرفه ای و اشتغال مرتبط انجام شده است.
نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی نیز بر ایجاد طرحهای اشتغال زا در منطقه تاکید کرد و گفت: با وجود فعالیت بخش های صنایع و معادن موقعیت این شهرستان در اشتغالزایی باید مناسب باشد.
شهباز حسن پور بیان کرد: امروزه همت مسئولان شهرستان سیرجان در بخش تولید و اشتغال بیشتر است که نمونه آن افتتاح این ۲ طرح به دست جوانان سیرجانی است.
کارخانه بسته بندی غذای آماده و کارگاه تعمیرات تخصصی موتورهای دیزلی امروز (یکشنبه) در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه ای افتتاح شد.
** خبرنگار: محمد ایران نژاد ** انتشار دهنده: مجید ملازاده
۷۴۳۵/۳۰۲۹/۱۷۷۲انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *