Updated : مهر ۲۸, ۱۳۹۸ in دسته‌بندی نشده

حفاظت از تپه تاریخی چغاگاوانه از اولویت‌های استان است

به گزارش ایسنا، مهرداد سالاری اظهار داشت: طی هفته‌های اخیر نظرات و مسایل مختلف و متنوعی پیرامون اجرا و یا عدم اجرای روگذر شهر اسلام آبادغرب در نزدیکی تپه تاریخی چغاگاوانه در سطح رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شده است. 

وی افزود: توجه به نظرات و دغدغه‌های مردم و رسانه‌ها و حراست از میراث فرهنگی همیشه در اولویت کاری مدیریت ارشد استان قرار داشته و در همین راستا روز جمعه همراه با مهندس بازوند استاندار کرمانشاه یک بازدید میدانی از محل پروژه در نزدیکی تپه تاریخی چغاگاوانه داشتیم و علاوه بر بررسی وضعیت پروژه، نظرات مردم را هم جویا شدیم. 

وی گفت: استاندار کرمانشاه پس از این بازدید، مسائل مطرح شده پیرامون پروژه و حساسیت‌های مردم و رسانه‌ها را با مهندس طالبیان معاون وزارت میراث فرهنگی و گردشگری به شکل مفصل در میان گذاشتند.

سالاری افزود: پس از بحث و بررسی موضوع مقرر شد تصمیم نهایی پیرامون اجرا یا عدم اجرای پروژه روگذر شهر اسلام‌آبادغرب طی چند روز آینده و در نشست مشترکی با حضور معاون و یا نماینده تام الاختیار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، مدیرکل میراث فرهنگی استان و اعضای شورای شهر و شهردار اسلام آباد اتخاذ شود. 

سالاری با بیان اینکه موضوع حفاظت از تپه تاریخی چغاگاوانه به عنوان یک میراث عظیم فرهنگی از اولویت‌های اصلی مدیریت ارشد استان است، گفت: اگر نظر کارشناسی و ارزیابی‌های وزارت میراث فرهنگی مبتنی بر لزوم توقف این پروژه شهری(روگذر اسلام‌آبادغرب) باشد، این طرح اجرا نخواهد شد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید