درمان بیماری های چشمی در قاب تصویر در کنگره چشم‌پزشکی ایرانبه گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از انجمن چشم پزشکی ایران، دکتر امیرهوشنگ بهشت‌نژاد در آستانه برگزاری بیست و هفتمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران، اظهار کرد: چشم‌پزشکی دنیای پیچیده‌ای است و شاید به‌ همین‌دلیل است که برگزاری کنگره چشم‌پزشکی به‌ صورت سالانه، با هدف ارتقابخشی سطح علمی چشم پزشکی در سطح کشور اهمیت بسیاری دارد.
دبیر جشنواره فیلم‌ و عکس بیست‌ و هفتمین کنگره چشم‌پزشکی، افزود: در همین‌ راستا، همه‌ ساله جشنواره فیلم‌ و عکس به‌ عنوان یکی از برنامه‌های پرطرفدار کنگره برگزار می‌شود و آخرین موفقیت‌های متخصصان چشم‌پزشکی به اطلاع شرکت‌کنندگان در کنگره می‌رسد.
بهشت نژاد درباره اهداف این جشنواره، گفت: مهمترین هدف، آشناکردن شرکت‌کنندگان کنگره با مباحث آموزشی و موارد نادر و سخت در چشم‌پزشکی است. برخی اعمال جراحی چشم به‌ گونه‌ای است که همه چشم‌پزشکان فرصت انجام آنها را پیدا نمی‌کنند، اما از طریق فیلم‌ ها و عکس‌های ارائه‌شده به جشنواره می‌توانند با این موارد آشنا شوند و خدمات بهتری به بیماران خود ارائه کنند.
وی درباره اهمیت جشنواره فیلم‌ و عکس در معرفی آخرین دستاوردهای چشم پزشکان، افزود: کنگره چشم‌پزشکی یکی از مناسب‌ترین رویدادهای پزشکی برای مطرح‌کردن یافته‌های جدید در زمینه چشم‌پزشکی و ابداعات متخصصان این حوزه است و در این زمینه ارائه فیلم و عکس بسیار مؤثر خواهد بود.
عضو هیات علمی بیمارستان فارابی و فلوشیپ قرنیه و سگمان قدامی، درباره اهمیت این جشنواره تاکید کرد: عکس‌های جشنواره منبع نابی برای تهیه اطلس‌های چشم‌پزشکی از بیماران ایرانی هستند. این اطلس‌ها می‌توانند در مراکز آموزشی کشور مورد استفاده قرار گیرند. همچنین برخی بیماری‌های چشم در منطقه به صورت آندومیک شایع‌ هستند؛ بنابراین اطلس‌های بیماران ایرانی می‌تواند به مرجع چشم‌پزشکان در سطح منطقه تبدیل شود.
بهشت‌نژاد درباره معیارهای قضاوت درباره آثار فیلم و عکس توضیح داد: علاوه بر موارد علمی و آموزشی، جنبه‌های هنرمندانه‌ای همچون نورپردازی، بهره‌گیری از گفتار متن، استفاده از انیمیشن و توضیحات تصویری در آثار ارسال‌شده مورد داوری قرار می‌گیرد و از هر زیرگروه قرنیه، رتین، گلوکوم، جراحی آکولوپلاستیک، استرابیسم و نوروافتالمولوژی یک نفر به‌ عنوان داور در جشنواره حضور خواهد داشت.
دبیر جشنواره فیلم‌ و عکس کنگره چشم پزشکی همچنین درباره نحوه نمایش آثار برگزیده، اظهار کرد: آثار منتخب عکاسی در نمایشگاهی در غرفه انجمن چشم‌پزشکی در معرض دید گذاشته می‌شود. فیلم‌ها نیز در جلسه ویدئوژورنال نمایش داده می‌شود که این جلسه نمایش، با ارائه توضیحات توسط عرضه‌کننده اثر همراه خواهد بود.
بیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران در روزهای 13 تا 16 آذرماه سال جاری در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود.
علمی**1834**1440
تنظیم: ناهید شفیعی **انتشار: گلشنانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: