در پی روان سازی بازگشت نخبگان ایرانی به کشور هستیمبه گزارش ایرنا از دفتر رایزنی علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در اروپا، دکتر محمد علی کی نژاد در مراسم گردهمائی دانشگاهیان و فرهیختگان ایرانی مقیم هلند به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد که این اقدام مهم برای استفاده از ظرفیت های آنها در مراکز علمی ،تحقیقاتی و دانشگاهی داخل کشور انجام می گیرد.
کی نژاد سیاست ها و اقدامات شورای عالی انقلاب فرهنگی در این رابطه را تشریح و به سئوالات دانشجویان و نخبگان ایرانی پاسخ داد.
رایزن علمی و فناوری ایران و سرپرست دانشجویان در اروپا نیز در این مراسم گفت: تلاش بی وقفه داریم تا بنیاد فرهیختگان ایرانی در کل مناطق و کشورهای اروپایی گسترش یافته و تقویت گردد تا از پتانسیل بی بدیل نخبگان ایرانی، نهایت استفاده جهت انتقال فناوری و همکاری های علمی و دانشگاهی به عمل آید.
دکتر قادر قربانی اصل افزود: از مدت ها پیش رایزنی علمی تلاش گسترده و هدفمندی را برای ایجاد هسته های علمی در مراکز و مناطق مختلف اروپایی به عمل آورد و در این مرحله هدف رایزنی گسترش و ارتباط این هسته ها از طریق ایجاد شبکه های علمی ایرانیان نظیر بنیاد فرهیختگان ایرانی در اروپاست.
مراسم گردهمائی دانشگاهیان و فرهیختگان ایرانی مقیم هلند به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید به همت رایزنی علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در اروپا و با همکاری بنیاد فرهیختگان ایرانی در اروپا و سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر لاهه برگزار شده است.
علمی (1) ** 1201**
دریافت کننده: عبدالکریم جبارپور*انتشار:محتشمی پورانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: