دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیگیری ماجرای جان باختن سه کارگر هیدجیمحمدرضا یوسفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز دوشنبه اتفاقی در شهرک صنعتی هیدج رخ داد که منجر به جان باختن سه نفر از کارگران 2 واحد تولیدی شد.
وی یادآورشد: در این حادثه، کارگر شرکت تولیدی علوفه های دامی بهرام برای سرکشی به مخزن ذخیره گلوتین دست به کار شد و اقدام به پاکسازی آن کرد اما به سبب وجود گاز مونوکسیدکربن دچار خفگی شد.
یوسفی اظهار کرد: دیگر کارگر این واحد تولیدی که شاهد ماجرا بود، برای کمک گرفتن به واحد تولیدی دیگر مراجعه کرد و 2 نفر از کارگران کارگاه همسایه در محل حضور پیدا کردند و به علت آنکه گاز مسموم کننده رنگ و بویی نداشت، این 2 کارگر هم وارد مخزن و در نهایت دچار خفگی شدند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه هنوز علت متساعد شدن گاز مونوکسیدکربن مشخص نیست و موضوع در دست بررسی قرار دارد، گفت: صبح سه شنبه کارشناسان و بازرسان این اداره کل بلافاصله پس از اطلاع عازم محل شدند.
وی خاطرنشان کرد: به علت حضور نیروی انتظامی و جلوگیری از ورود افراد غیر، محل حادثه پلمپ شده بود که در نهایت با پیگیری های انجام شده، فک پلمپ و کارشناسان در محل حاضر شدند و به بررسی موضوع پرداختند.
یوسفی با بیان اینکه عمل شستشو و پاکسازی مخزن نگاه داری گلوتین به طور معمول انجام می شده است، ادامه داد: ما منتظر نظر پزشکی قانونی برای مشخص شدن جزئیات بیشتر از حادثه هستیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: به محض اطلاع وزیر از این حادثه دستور بررسی موضوع و رسیدگی به خانواده های آنان از طرق قانونی به من و مدیرکل تامین اجتماعی صادر شد.
وی اضافه کرد: پیرو همین دستور، امروز در خانه این سه کارگر جان باخته حاضر می شویم و از خانواده های آنان دلجویی می کنیم.
3001/6085
خبرنگار: مینا افشاری** انتشار: رویا رفیعیانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: