روحانی آستانه را به مقصد تهران ترک کردبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی که به دعوت رسمی رییس جمهوری قزاقستان به آستانه سفر کرده بود، علاوه بر شرکت در این اجلاس، با روسای جمهوری قزاقستان، ترکیه، آذربایجان، ازبکستان و ونزوئلا نیز دیدار و درباره مهمترین مسائل در روابط دو جانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی با ایشان گفت وگو کرد.
در پایان این اجلاس نیز سران و مقام های شرکت کننده، نشستی ویژه به منظور بررسی وضعیت مسلمانان میانمار برگزار کرده و طی بیانیه ای بر ضرورت پایان بخشیدن به خشونت ها، ارسال کمک های انسان دوستانه و همچنین رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان و آوارگان میانماری تاکید کردند.
به گزارش ایرنا، سازمان همکاری اسلامی دومین سازمان بین‌المللی بین دولتی پس از سازمان ملل متحد با عضویت ۵۷ کشور اسلامی در گستره بیش از چهار قاره جهان است
سازمان همکاری اسلامی(Organization of the Islamic Cooperatin) (OIC) صدای جمعی جهان اسلام و تضمینی برای حفاظت و حمایت از منافع جهان اسلام در زمینه ترویج صلح بین‌المللی و هماهنگی میان افراد مختلف جهان است.
نام این سازمان از زمان تاسیس در سال ۱۹۶۹ تا سال ۲۰۱۱ سازمان کنفرانس اسلامی بود.
اما در سی و هشتمین اجلاس شورای وزیران امورخارجه این سازمان که ۲۸ تا ۳۰ ژوئن در شهر آستانه پایتخت قزاقستان برگزار شد نام سازمان کنفرانس اسلامی به سازمان همکاری اسلامی تغییر یافت و نشان آن نیز عوض شد.
سیام**۱۷۵۱
تنظیم: خسرو محمدیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *