روزها و برنامه های فرهنگی اکسپو قزاقستانبه گزارش ایرنا، بنا به اطلاعات خبرگزاری قازاینفورم قزاقستان، ۱۱۵ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران و ۲۲ سازمان بین المللی در اکسپو ۲۰۱۷ تازه ترین دستاوردهای خود را در حوزه انرژی به نمایش گذاشتند.
نمایشگاه اکسپو۲۰۱۷ که امسال آستانه پایتخت قزاقستان میزبان آن بود در فضایی به مساحت بیش از ۱۵۰هزار متر مربع دایر شده است.
کشورها و غرفه های شرکت کننده به ویژه از آسیای میانه با استفاده از نمادهای بومی و ملی در این نمایشگاه حضور یافته اند.
همچنین برخی نمایندگان شرکت کننده در این نمایشگاه در حوزه گردشگری برای آشنایی بیشتر مردم و بازدید کنندگان، به معرفی ویژگی های مناطق مختلف کشور خود، سنت و آیین ها می پردازند.
از سوی دیگر، برنامه های فرهنگی و هنری در شهرهای مختلف قزاقستان به ویژه نزدیک آستانه به مناسبت اکسپو ۲۰۱۷ برگزار می شود که اجرای موسیقی از استان کاراگاندی این کشور مهم ترین آن بود.
این برنامه که توسط هنرمندان این استان برگزار شد،؛ مورد توجه میهمانان و بازدید کنندگان نیز قرار گرفت.
در این برنامه موسیقی بیش از ۴۰۰ هنرمند از استان کاراگاندی قزاقستان شرکت داشتند.
نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۷ که از ۲۰ خرداد برابر با دهم ماه ژوئن گذشته آغاز بکار کرده و یکشنبه هفته آینده به کار خود پایان می دهد، موفق بود و بیش از سه میلیون نفر از آن بازدید کردند.
جمهوری اسلامی ایران نیز با مشارکت فعال در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۷ آستانه پاویونی به مساحت تقریبی ۵۵۰ متر مربع را در اختیار دارد.
هدف از این حضور که با مسئولیت وزارت صنعت معدن و تجارت شکل گرفته، افزایش صادرات کالاهای صنعتی و مرغوب و رشد گردشگری خارجی با نمایش فرهنگ و سنن ایران است.
انتظار می رود با توجه به برگزاری موفق نمایشگاه اکسپو۲۰۱۷ آستانه، همکاری های قزاقستان با کشورهای پیشرفته از جمله ایران و روسیه به عنوان کشورهای همسایه توسعه بیابد.
اروپام*۳۹۱ انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *