روسیه: آمریکایی ها میهمان ناخوانده سوریه/ برنامه حمله نهایی به تروریست هابه گزارش ایرنا، در دیدار لاوروف و تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در نیویورک که دومین نشست در دو روز اخیر بود، مسائل سوریه و برخی موضوعات دیگر بررسی شد.
خبرگزاری ایتارتاس روز چهارشنبه به نقل از سخنان لاوروف در جمع خبرنگاران نوشت: موضع مسکو را در دیدار با تیلرسون مورد تاکید قرار دادیم که با وجود پذیرش واقعیت های قرار گرفتن ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه، این تشکیلات میهمان ناخوانده است.
وی افزود: موضوع مناقشه سوریه یکی از مسائل کلیدی دیدار با تیلرسون بود که در آن همکاری ها روسیه و آمریکا در این زمینه بررسی شد.
لاوروف همچنین گفت که هماهنگی اقدامات نیروهای نظامی روسیه و آمریکا با توجه به آماده شدن برای حمله نهایی به تروریست های داعشی در رقه و دیرالزور مورد بررسی قرار گرفت.
وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد: به طرف آمریکایی متذکر شدم جبهه النصره نیز گروه تروریستی است و باید با آن همانند داعش مبارزه کرد.
آمریکا و چند کشور همپیمان از اوت 2014 به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، خارج از چارچوب سازمان ملل و بدون هماهنگی با دولت سوریه ائتلافی موسوم به بین المللی تشکیل داده اند.
ائتلاف آمریکایی تاکنون بسیاری از شهروندان سوری را در استان های رقه، دیرالزور و حلب کشته و زیرساخت های این کشور را نابود کرده است.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: