Updated : تیر ۱۴, ۱۴۰۰ in دسته‌بندی نشده

رکاب‌زنی دوچرخه‌سواران در دور سبلان

صمدیان ۱۴ تیر ماه در جلسه هماهنگی برگزاری ماراتن دوچرخه‌سواری دور سبلان در اردبیل اظهار کرد: جمعه این هفته ۱۸ تیرماه و از ساعت هشت صبح این ماراتن در پیست آلوارس سرعین آغاز شده و رکاب‌زنان به مدت شش ساعت مسیر ۶۲ کیلومتری دور کوه سبلان را رکاب خواهند زد.

وی تصریح کرد: این مسیرکه کوهستانی و سنگلاخ است برای عبور رکاب‌زنان شرایط سخت و دشواری را به وجود می‌آورد و آنها تا ارتفاع چهار هزار متر رکاب‌زنی را در کوه سبلان انجام می‌دهند تا با پشت سر گذاشتن این مسیر در نهایت در پیست آلوارس به رقابت خود پایان دهند.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان اردبیل گفت: در حالی رکاب‌زنان دور کوه سبلان را به عنوان دومین کوه مرتفع کشورمان رکاب خواهند زد که در این روز ورزشکاران از شرایط به وجود آمده در یک روز تابستانی همراه با زیبایی‌های این کوه ارزشمند استفاده کرده و از آن لذت خواهند برد.

صمدیان افزود: این ماراتن به صورت ملی و با حضور رکاب‌زنان علاقمند برگزار خواهد شد که هدف اصلی توسعه توریسم ورزشی و جذب گردشگران برای پیموندن مسیرهای کوهستانی است تا از مواهب الهی بهره‌مند شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: امیدواریم در سال‌های آینده نیز چنین رویداد ورزشی را در سطح ملی و حتی بین‌المللی برگزار کنیم تا علاقمندان بتوانند این مسیر سنگلاخی را تا ارتفاع چهار هزار متر و به طول ۶۲ تا ۶۵ کیلومتر رکاب زده و از این رقابت ورزشی در کنار همه زیبایی‌های طبیعی و افزایش تندرستی بهره بگیرند.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان اردبیل اضافه کرد: استان اردبیل با داشتن چشم‌اندازهای زیبای طبیعی بهترین شرایط را برای توسعه ورزش‌های همگانی مهیا و آماده شده دارد که قطعا با همکاری فدراسیون‌ها و مسئولان استانی به راحتی می‌توان با برگزاری این رویدادها زمینه توسعه توریسم ورزشی را به خوبی فراهم کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید