Updated : بهمن ۱۴, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

سئول: واحدهای موشکی و نیروهای ویژه کره‌شمالی تقویت شده‌اند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اخیرا ارتش کره جنوبی از ویرایش ۲۰۲۰ یک سند دفاعی دو سالانه که به دست خبرگزاری یونهاپ رسید رونمایی کرد؛ در این سند این تغییرات در پتانسیل راهبردی پیونگ یانگ ذکر شده بود.

بر طبق این سند، تعداد یگانهای موشکی تحت فرماندهی  نیروی استراتژیک کره شمالی از ۹ واحد در سال ۲۰۱۸ به ۱۳ واحد در ۲۰۲۰ افزایش یافته است. گمان برده می شود که این واحدها به عملیاتی کردن موشکهای بالستیک کوتاه برد و میان برد که قادر به حمله به اهدافی در کره جنوبی و پایگاه نظامی استراتژیک آمریکا در گوآم هستند، می پردازند.

ارتش کره جنوبی متذکر می شود که تنها در سال ۲۰۱۹ پیونگ یانگ دست به انجام مجموعا ۱۳ آزمایش موشکی زده و چند نوع جدید از موشکهای بالستیک شامل یک پرتابگر چندگانه موشکی بسیار بزرگ و یک موشک بالستیک پیشرفته پرتابی از زیردریایی را به نمایش گذاشته است.

یک مقام ارتش کره جنوبی که خبرگزاری یونهاپ از او نقل قول کرد، گفت: به نظر می رسد که کره شمالی تاسیسات موشکی موجودش را گسترش داده است. ما در حال تحلیل این هستیم که چه نوع موشکهایی در واحدهای جدیدا تشکیل شده، استقرار یافته اند.

همزمان گمان برده می شود که زرادخانه هسته ای کره شمالی به همان وضعیتی باشد که در سال ۲۰۱۸ بود. این تقویت قوای نظامی کره شمالی به دنبال به بن بست رسیدن مذاکرات مربوط به خلع سلاح هسته ای آمریکا و فقدان پیشرفت در روابط بین دو کره رخ داده است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید