Updated : بهمن ۳۰, ۱۳۹۸ in دسته‌بندی نشده

سرکشی ۵۰۰ بازرس سیار از شعب اخذ رای گیلان

احمد قنبریان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین نظر شورای نگهبان درباره تایید صلاحیت کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان، اظهار کرد: ۱۹۷ نفر در نهایت در عرصه انتخابات در استان گیلان با هم رقابت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه انصراف کاندیداها تا روز انتخابات ممکن است، افزود: از مجموع ثبت نام کنندگان انتخابات مجلس در گیلان ۷۵ نفر انصرافی هستند و حدود ۵۰ درصد رد صلاحیت و عدم احراز شدند و بیش از ۵۰ درصد در میدان رقابت حضور دارند.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات در گیلان تصریح کرد: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان قریب به ۱۱ هزار نفر ناظر ثابت در شعب اخذ رای حضور دارند و بیش از ۵۰۰ بازرس به صورت سیار از شعب اخذ رای سرکشی می‌کنند.

قنبریان از آمادگی هیئت نظارت بر انتخابات جهت صدور کارت برای نمایندگان کاندیداها در روز اخذ رای خبر داد و خاطرنشان کرد: متاسفانه طی روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر تایید صلاحیت برخی از کاندیداهای رد صلاحیت شده در فضای مجازی منتشر شده است.

وی با بیان اینکه هیچگونه تغییری در نظر شورای نگهان درباره رد صلاحیت‌ها ایجاد نشده است، یادآور شد: این شایعات کذب بوده و این فضاسازی خلاف قانون است و مراجع قضایی برخوردهای لازم را انجام خواهند داد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید