شاخص های توسعه گلستان در دولت یازدهم از زبان استانداربه گزارش ایرنا حسن صادقلو روز پنجشنبه در نشست شورای اداری گلستان با حضور معاون امور مجلس رییس جمهور اظهار داشت: طی چهار سال گذشته رتبه استان در ۳۰ عنوان و شاخص توسعه ای بین ۶ تا ۱۸ پله صعود کرد.
وی با بیان اینکه طی همین مدت مشارکت اجتماعی در گلستان با حدود ۴ درصد رشد به ۳۹ درصد رسید، افزود: ۹۶۰۰ پروژه در این استان کلنگ زنی یا افتتاح شد و با ایجاد ۵۶ هزار شغل نرخ بیکاری از ۱۳٫۷ به ۱۱٫۸ درصد کاهش یافت هرچند هنوز فاصله زیادی تا چشم انداز ترسیم شده داریم.
استاندار اضافه کرد: گلستان در بحث اقتصاد مقاومتی رتبه ششم و در پرداخت تسهیلات بانکی به بنگاههای اقتصادی به منظور خروج از رکود رتبه پنجم استانهای کشور را کسب کرد.
وی بیان داشت: گلستان طی چهار سال اخیر افزون بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار صادرات داشت در حالی که در دوره مشابه قبل از آن ۸۰۰ میلیون دلار بود.
صادقلو همچنین همگرایی در گلستان را مورد اشاره قرار داد و با قوی ارزیابی کردن آن ابراز داشت: در کنار تلاش این مسوولان بخش زیادی از وحدت و همگرایی ایجاد شده در استان ناشی از نگاه توسعه ای و تقریبی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان است.
استاندار با بیان اینکه سالانه ۱۸ میلیون گردشگر از گلستان عبور می کنند خطاب به معاون رییس جمهور گفت: حمایت دولت برای تبدیل استان گلستان از معبر به مقصد را خواستاریم.
صادقلو افزود: شتاب بخشی به طرح گردشگری جزیره آشوراده، منطقه آزاد اینچه برون و راه آهن گرگان – مشهد خواسته اصلی ما از دولت است.
وی اظهار داشت: در سه دهه اخیر ۱۱۰ سیل بزرگ و کوچک در استان گلستان به وقوع پیوست و در سیل اخیر نیز ۱۴۴ میلیارد تومان خسارت به بخش های مختلف منطقه وارد شد.
وی گفت: برای پیشگیری از بروز سیلاب در گلستان طرح جامع مدیریت سیل تدوین شده ولی نیازمند تامین اعتبار و حمایت ویژه است.
۶۲۰۴/۲۷۲۹
*خبرنگار: علی اصغر تیموریانانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *