Updated : مهر ۱۱, ۱۳۹۸ in دسته‌بندی نشده

شرایط داخلی و خارجی بستر را برای افزایش تولید فراهم کرده است

به گزارش ایسنا، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بهترین صادرات در دنیا صادرات فنی و مهندسی است اظهار کرد: کشوری موفق است که بتواند صنعت و تکنولوژی خود را صادر کند.

وی به اعمال تحریم ها علیه ملت ایران اشاره کرد و افزود: دولت اعلام کرده، کشور در حال خارج شدن از وابستگی به نفت است ضمن اینکه اگر کشور با کمک صنعت داخلی بتواند روی پای خود بایستد قابل ستایش است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شرایط داخلی و خارجی بستر را برای افزایش تولید در داخل فراهم کرده است، تصریح کرد: امر مذکور طلب می کند واحدهای تولیدی داخلی تقویت شوند.

آیت الله فلاحتی، خواستار بها دادن به سرمایه گذاران داخلی شد و بیان کرد: صادرات کالای خام برای مردم و مدیران نامناسب است، ضمن اینکه در هیچ کشوری دولت ها به تنهایی نمی توانند تمام بخش ها را ترمیم کنند و در صورتی موفق هستند که به سرمایه گذاران داخلی توجه کنند.

وی بر توجه به تقاضای بازار برای تولید کالا تاکید کرد و گفت: بازارهای جهانی به ویژه بازار کشورهای همسایه به خوبی رصد شود زیرا شرایط مساعدی برای صادرات به ویژه در آسیای میانه وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تقویت کارخانه های ورشکسته، خاطرنشان کرد: تقویت واحدهای راکد می تواند عرصه را برای اشتغال کارکنان و استفاده از تجربه آنها و همچنین رونق تولید خوب و بهبود ببخشد.

آیت الله فلاحتی به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی براینکه به دولت های غربی اعتماد نکنید، اشاره کرد و یادآور شد: البته به تکنولوژی دیگر کشورها نیاز داریم و بی اعتمادی به معنای قطع رابطه نیست.

وی با بیان اینکه نظارت بر تولیدات داخلی بسیار مهم است، ادامه داد: بعضی مواقع انسان دچار خودفراموشی می شود بنابراین نظارت برای محکم کاری در تولید کالا با استانداردهای جهانی حائز اهمیت است.

امام جمعه رشت، تمام ایران اسلامی را جبهه ای علیه تحریم دشمن ذکر کرد و افزود: رابطه صنعت با پارک های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان را تقویت کنید ضمن اینکه مردم از تلاش جهادی مسئولان به ویژه وزرا در رسیدگی به امور خوشحال می شوند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه طبق فرموده رهبر معظم انقلاب نجات کشور به دست جوان انقلابی مومن است، بیان کرد: جوان خوش فکر می تواند بر مشکلات فائق آید.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه خصوصی سازی امر خوبی است، خاطرنشان کرد: در سال های گذشته آسیب هایی در خصوصی سازی واحدها به کشور وارد شده است ضمن اینکه کشوری موفق است که شرکت های آن خصوصی باشد اما این امر نیاز به نظارت دارد.

آیت الله فلاحتی به زخم خوردگی گیلان در واگذاری شرکت ها در سال های گذشته اشاره کرد و یادآور شد: در گذشته به جای حمایت و هدایت شرکت ها ابتدا به فکر جیب خود بودند و این نگرانی ها باید جبران شود.

انتهای پیام 

پاسخی بگذارید