Updated : مهر ۰۷, ۱۳۹۸ in دسته‌بندی نشده

شیراز میزبان رقابت‌های کشتی فرنگی جام تختی شد

به گزارش ایسنا، در این دیدار که با حضور حیدر علی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان استان و محمد موسایی رئیس هیئت کشتی استان فارس برگزار شد در مورد همکاری‌های دوجانبه در زمینه کشتی بحث و تبادل نظر شد.
از جمله موارد مهمی که درباره آن تصمیم گیری شد میزبانی شهر شیراز از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی در سال جاری بود.

عنایت الله رحیمی استاندار فارس در این دیدار با بیان این که این استان استعدادهای بسیار زیادی در رشته های مختلف ورزشی به ویژه کشتی دارد، اظهارداشت: در زمینه زیرساخت های ورزشی، اعم از سالن های روباز و سرپوشیده به اندازه همه تاریخ در فارس ، توسعه صورت گرفته است.

وی با بیان این که برای توسعه ورزش کشتی باید به تبلیغات و اطلاع رسانی به ویژه از طریق شبکه های پر بیننده تلویزیون توجه شود، تصریح کرد: هر اندازه ورزش در جامعه رونق بگیرد آسیب های اجتماعی کاهش خواهد یافت و اگر هزینه های درمان و مقابله با آسیب های اجتماعی در حوزه ورزش هزینه شود بسیار اثرگذارتر خواهد بود.

نماینده عالی دولت در استان فارس ، میزبانی مسابقات کشتی جام جهان پهلوان تختی را فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت ها و استعدادهای این استان و شهر شیراز دانست و گفت: همه ظرفیت های استان فارس را برای برگزاری مناسب این مسابقات به کار می گیریم.

وی بر اهتمام مدیریت ارشد استان فارس بر میزبانی مسابقات مختلف ورزشی در این استان تاکید کرد و گفت: توریسم ورزشی از جمله مقوله های مورد توجه در استان فارس است و تلاش می کنیم با بهره گیری از مسابقات مختلف ورزشی از این ظرفیت استان بهره مند شویم.

در این دیدار علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، با بیان این که سرمایه گذاری قابل توجهی در ورزش استان فارس صورت گرفته است، افزود: فارس در زمینه ساخت اماکن ورزشی در کشور الگو است و برگزاری مسابقات جهانی کشتی در شیراز می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت در زمینه جلب و تشویق نوجوانان به ورزش کشتی موثر باشد.

علیرضا دبیر تصریح کرد: استان فارس یکی از مهم ترین استان های کشور در زمینه رشته ورزشی کشتی محسوب می شود و ورزشکاران این استان، در میادین جهانی برای جمهوری اسلامی ایران مدال‌های ارزشمندی را کسب کرده اند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید