صدور بیش از ۹۵۰ تن کالا از پایانه مرزی باجگیرانعلی حبیبی کیا عصر شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران افزود: بازارچه مرزی باجگیران در صادرات با مشکل محدودیت وزنی و حجمی مواجه است که این مشکل باید رفع شود.
وی اظهار کرد: ایجاد ۴۵۰ شغل طی سال جاری در دستور کار این اداره قرار دارد که در صنعت فرش، بخش های تولیدی و صنعتی و در صنوف مختلف برنامه ‌ریزی ‌شده است.
وی گفت: در ۹۷ واحد صنعتی این شهرستان یک هزار و ۳۸۵ نفر مشغول خدمت هستند که حفظ این نیروها از اهمیت بسیار برخوردار است.
حبیبی کیا، صنوف را یکی از کانون‌ های اصلی اشتغال دانست و افزود: اگر سرانه اشتغال در ۶ هزار و ۹۰۰ واحد صنفی این شهرستان را ۱٫۸ در نظر بگیریم ۱۲ تا ۱۳ هزار نفر در واحدهای مختلف صنفی این شهرستان مشغول کار هستند.
وی فعالیت حوزه بازرسی را تمرکز بر حفظ آرامش مردم دانست و اظهار کرد: در سال جاری ۴ هزار و ۷۰۵ فقره بازرسی از صنوف مختلف این شهرستان انجام ‌شد که ۲۱۷ پرونده تخلف به ارزش چهار میلیارد و ۷۱۷ میلیون ریال شکیل شد.
وی مبارزه با قاچاق کالا در این شهرستان را بیشتر سلامت ‌محور خواند و گفت: از ابتدای امسال تاکنون از ۳۸ فقره بازدید در قالب هفت گشت مشترک در این زمینه ۲۶۴ میلیون و ۹۸۰ هزار ریال کالای قاچاق کشف ‌شده است.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه ‌های خبری و تصویری فعال است.
۷۵۰۱ / ۶۰۵۳ خبرنگار: حبیبه احسنی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *