طرح معماران آستارایی، نامزد جایزه مسابقه معماری اروپا شد



به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دفتر نمایندگی نظام مهندسی آستارا به ایرنا، معماران این طرح، 2 برادر به نام های نیما و سینا کیوانی هستند و این نخستین بار است که معماران ایرانی نامزد مسابقه معماری اروپا می شوند.
ساختمان تبدیل شونده متناسب با الگوهای معماری پایدار در کشور لتونی طراحی شده و انرژی مصرفی آن از انرژی‌های نو و طبیعت تامین می شود و به سیستم تهیه و تصفیه پیشرفته آب مجهز است.
مسابقه معمـاری اروپا رویـداد علمی اسـت کـه هر سال بـا همـکاری نهادهـای دانشـگاهی، فرهنگـی و حرفـه ای معتبـر اروپایی بـه بازشناسـی و معرفـی دسـتاوردهای قـاره اروپا در حـوزه نظـری و عملـی معمـاری و شهرسـازی مـی پـردازد.
امسال مراسم اصلی این مسابقه ، مهرماه امسال (اکتبر) در شهر برلین آلمان برگزار خواهد شد و شامل بخش های کنفرانس و نمایشگاه آثار برگزیده و اهدای جوایز خواهد بود.
نیما و سینا کیوانی پیش از این با طرح هایی با عنوان ارسی خانه و مهر خانه، جایزه های بین المللی مختلف را کسب کرده اند.
حدود 230 نفر در دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان آستارا عضو هستند.

** برای تقویت ورزش بوکس در گیلان باید به رده های سنی پایه توجه شود
رئیس هیات بوکس گیلان گفت: لازمه توسعه ورزش بوکس در این استان، برنامه ریزی برای رده های سنی پایه است و در این راستا باید هیات های ورزشی در شهرستان ها فعالیت زیادی داشته باشند.
به گزارش خبرنگار ایرنا امین قاسمی پور عصر سه شنبه در جلسه هماهنگی مسابقات استانی بوکس به میزبانی آستارا در اداره ورزش و جوانان این شهرستان افزود: حدود 2 هزار ورزشکار، زیر نظر هیات بوکس استان گیلان ساماندهی شده و روز به روز بر علاقمندان به این رشته در شهرستان های استان افزوده می شود.
وی اضافه کرد: در راستای تقویت ورزش بوکس رده های سنی پایه، سال گذشته مسابقات نونهالان بوکس کشور به میزبانی شهرستان صومعه سرا برگزار شد و در روزهای گذشته نیز تیم هیات بوکس استان گیلان، در مسابقات کشوری رده سنی جوانان در همدان، مقام سوم را کسب کرد.
قاسمی پور اظهار کرد: تا پایان سال جاری با برگزاری مسابقات بوکس در شهرستان های گیلان، استعدادهای ورزشکاران این رشته را شناسایی و از آنها در تیم منتخب استان برای مسابقات کشوری استفاده خواهیم کرد.

** ورزشکار آستارایی، قله دماوند را فتح کرد
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی هیات کوهنوردی آستارا، محمود پورکرمی کوهنورد برجسته آستارا با 2 روز تلاش، قله دماوند را فتح کرد. قله دماوند به عنوان بام ایران به ارتفاع 5671 متر، با شهرتی جهانی از جاذبه های طبیعی ایران است و به خاطر داشتن بلندترین شیب در بین قله های آتشفشانی، از نظر ارتفاع نسبی در رده دوازدهم بلندترین قله های دنیا قرار دارد.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع و سه هزار و 500 ورزشکار در 35 هیات ورزشی این شهرستان ساماندهی شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی **انتشاردهنده:کبیری
7105 / 7124 /2007



انتهای پیام /*










دیدگاه‌تان را بنویسید: