Updated : تیر ۲۳, ۱۴۰۰ in دسته‌بندی نشده

عرضه سیمان در بورس، میزان آن را در بازار کاهش داد

جواد رحمتی سه شنبه شب در گفت‌وگوی خبری، با بیان این‌که عرضه سیمان در بورس، کمتر از نیاز و تقاضای بازار است، گفت: این امر باعث افزایش قیمت شده و سیمان به دست تولیدکننده واقعی نمی‌رسد.

وی افزود: اکنون مشکلی که در بحث تامین برق کشور وجود دارد باعث محدودیت فعالیت تولیدکنندگان کارخانجات سیمان استان شده و حتی در این راستا ظرفیت کارخانه سیمان صوفیان تقریبابه یک سوم کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، وی گفت: صحبت‌هایی شده تا با افزایش تامین برق این کارخانه، ظرفیت تولید سیمان نیز افزایش یابد و حتی یک شیفت شبانه به بخش تولید افزوده شود تا بحث کمبود از این طریق حل شود.

وی خصوص وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در استان نیز اظهار کرد: سهمیه استان برای ساخت و ساز در این طرح بیش از ۴۰ هزار واحد است که برای این امر بالغ بر ۷۳ هزار خانوار ثبتنام کرده بودند.

رحمتی در خصوص مشکلات اجرای این طرح، افزود: مقرراتی که در این حوزه وجود دارد از جمله عدم دریافت تسهیلات مسکن متقاضیان در گذشته و یا مالک هیچ واحد مسکونی نبودن، همگی باعث شد که افراد تایید صلاحیت شده این طرح در استان به حدود ۸۸۰۰ خانوار کاهش یابد که از این تعداد حدود ۶۵۰۰ خانوار مبلغ اولیه ثبتنام(۴۰ میلیون تومان) را واریز کردند.

وی با اشاره به صحبت‌های استاندار در خصوص قابل قبول نبودن وضعیت اجرای این طرح در استان، گفت: پیشرفت فیزیکی ۶۵۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در استان حداکثر به ۲۰ درصد می‌رسد. ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در این مرحله از طرح نسبت به سایر قسمت‌ها پیشتاز بوده و خوب عمل می‌کند.

وی ادامه داد: مشکل کنونی این طرح، افزایش قیمت‌ها است. تسهیلات بانکی نیز مسئله دیگری است که هرچقدر مبلغ آن را افزایش دهیم، چون سود بانکی کاهش نمی‌یابد در نتیجه امکان بازپرداخت برای متقاضیان مشکل تر شده و بایستی مدت زمان آن تطویل یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی متذکر شد: از طرفی، ما زمین‌های ساخت این مساکن را تحویل می‌دهیم و آماده سازی آن‌ها بر عهده متقاضیان است که یک هزینه بالایی را برایشان تحمیل می‌کند.

انتهای پیام 

پاسخی بگذارید