عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای بهره وری سبزبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «رویا طباطبایی یزدی» روز سه شنبه در کنفرانس بین‌المللی هزینه‌یابی جریان مواد (MFCA) که با نماینده سازمان بهره‌وری آسیایی (APO)، هشت استاد برجسته و صاحب نام بین‌المللی و شرکت‌کنندگانی از جمهوری اسلامی ایران و 11 کشور آسیایی در محل هتل تهران برگزار شد، افزود: یکی از عوارض جانبی فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی، تولید مقدار زیادی از ضایعات صنعتی و آلودگی محیط زیست است.
وی ادامه داد: همچنین بجز تهدیدهای ناشی از آن در بهداشت و محیط زیست، این امر می‌تواند منجر به نابودی گسترده منابع ملی و مالی شود، لذا تلاش کشورها در زمینه کاهش این موارد با بهره‌گیری از تکنیک MFCA اجتناب ناپذیر است.
وی افزود: با این اوصاف، سازمان بهره‌وری آسیایی (APO) نیز تلاش دارد با گسترش این تکنیک ارزشمند در میان کشورهای در حال توسعه منطقه، گامی بزرگ در جهت توسعه پایدار بردارد.
وی تصریح کرد: هزینه‌یابی جریان مواد (MFCA) به عنوان یکی از تکنیک‌های مدرن بهره‌وری سبز شناخته شده و به مدت طولانی از سوی کشورهای پیشرفته نظیر آلمان و ژاپن اجرا شده و توسعه یافته است.
رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران اظهار امیدواری کرد، دستاوردهای این کنفرانس بین‌المللی، آگاهی و بهره‌گیری از تکنیک MFCA را به عنوان یک ابزار موثر برای ارتقای بهره‌وری سبز در کشورهای عضو APO به‌ویژه کشورمان افزایش دهد.
«دکتر یوری زینوری» (Dr. ZAINURI JURI)، نماینده سازمان بهره‌وری آسیایی نیز در این مراسم با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به‌سبب برگزاری و میزبانی این کنفرانس مهم در کشورمان، ارتقای بهره‌وری سبز در میان کشورهای عضو این سازمان آسیایی را از اهداف APO برشمرد و اظهار امیدواری کرد که با برگزاری موفق این کنفرانس، شاهد توجه و بکارگیری بیشتر متخصصان و فعالان عرصه‌های اقتصادی و صنعتی به تکنیک هزینه‌یابی جریان مواد، به‌ منظور ارتقای بهره‌وری سبز در کشورهای آسیایی باشیم.
کنفرانس بین‌المللی هزینه‌یابی جریان مواد که از امروز 28 شهریورماه آغاز شده و تا روز پنجشنبه، 30 شهریورماه سال جاری با همکاری سازمان ملی بهره‌وری ایران و سازمان بهره‌وری آسیایی در تهران ادامه دارد.
در این کنفرانس اساتید و متفکران صاحب‌نام و برجسته‌ای از کشورهای آلمان، تایلند، هند، مالزی، ژاپن، تایوان، ویتنام و جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ارائه جدیدترین الگوها در این زمینه، دانش و تجارب خود را با شرکت‌کنندگان در این دوره به‌اشتراک می‌گذارند که از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، بنگلادش، کامبوج،‌ هند، اندونزی، مالزی، نپال، پاکستان، تایوان، سری‌لانکا، تایلند و ویتنام حضور دارند.
برای آگاهی از اخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
‏IRNAeco@
اقتصام*9132* 6075**خبرنگار: زهره دریغ گفتار** انتشار دهنده: زهرا هجینی نژادانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: