Updated : اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۹ in دسته‌بندی نشده

عضویت ۴۰۰۰ دانش‌آموز در سازمان دانش‌آموزی یزد

«عباسعلی دانافر» شامگاه امروز ۲۱ اردیبهشت در مراسم بیست و یکمین بزرگداشت سالروز تأسیس سازمان دانش‌آموزی استان یزد که با حضور استاندار و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی برگزار شد، با بیان این‌که مهمترین رسالت آموزش و پرورش تحقق اهداف سند تحول بنادین است، اظهار کرد: سازمان دانش‌آموزی از جمله نهادهای موثر در زمینه پرورش دانش‌آموزان جامعه‌پذیر است.

وی تربیت شهروندان خوب و مطالبه‌گر را از جمله مهمترین اهداف سازمان دانش‌آموزی در استان یزد دانست و افزود: شاه کلید سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش «چرخش نظام آموزشی» است.

مدیرکل آموزش و پرورش یزد تبدیل شدن نظام آمورشی به نهادی اجتماعی را از جمله مهمترین اهداف سند تحول بنیادین دانست و گفت: از منظر سند تحول، رسالت آموزش و پرورش تربیت شهروندانی متمدن و اجتماعی است.

طالبی یادگیری نقش‌های مختلف اجتماعی را از دیگر اهداف و رسالتهای سازمان دانش‌آموزی عنوان و تصریح کرد: آموزش مهارت اجتماعی، آشنایی با حقوق شهروندی، آشنایی با تکالیف مدنی و مطالبه گری درست از دیگر رسالت سازمان دانش‌آموزی در آموزش و پرورش است.

وی جامعه پذیری سیاسی را رویکرد جدی آموزش های سازمان دانش آموزی در استان یزد دانست و خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم در مسیر تحقق سند تحول بنادین وزارت آموزش و پرورش حرکت کنیم و در نهایت فارغ التحصیلانی خلاق و کارآفرین داشته باشیم باید بیش  از پیش از سازمان دانش آموزی پیشرو حمایت شود.

دانافر با بیان این‌که دانش آموزان در این سازمان با مسائل روز آشنا و نسبت به آن مطالبه گر می‌شوند، تأکید کرد: تکفین هویت متوازن کودکان از جمله مهمترین اهداف سازمان دانش آموزی در راستای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

این مسئول در پایان هویت ایرانی، اسلامی، بومی محلی و هویت جهانی را چهار عنصر جدی سازمان دانش آموزی در کشور و استان یزد دانست و بیان کرد: ۲۷۰ هزار دانش آموز در استان یزد مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد چهار هزار نفر در سازمان دانش آموزی استان فعالیت دارند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید