عملیات اجرایی شبکه آبیاری ۲۵۰ هکتار اراضی کوشک بویراحمد آغاز شدبه گزارش ایرنا، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح ۱۸۰ هکتار در بخش زراعت و حدود ۱۲۰ هکتار در زمینه توسعه باغ‌ها به روش‌های نوین آبیاری مجهز خواهند شد.
جعفر گوهرگانی میزان اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح را افزون بر ۳۲ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: زمان بهره برداری از این طرح کمتر از یک سال خواهد بود.
وی تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح ۳۰۰ خانوار با یک هزار و ۲۰۰ نفر از مزایای آن بهره مند خواهند شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزون بر ۳۰ هزار هکتار زمین دیم در کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت تبدیل شدن به آبی را دارد.
گوهرگانی ابراز داشت: تاکنون ۱۰ هزار هکتار از این میزان تحقق یافته است.
روستای کوشک با جمعیتی افزون بر ۳۰۰ خانوار در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.
نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دولت یازدهم بسیاری از سرمایه‌ها و ظرفیت‌های بخش کشاورزی در سطح کشور و این استان را که در طول سالیان متمادی به دلیل برخی سوء تدبیرها و روش‌های سنتی مغفول مانده، احیا کرده است.
غلام محمد زراعی اظهار داشت: بهره‌وری مناسب و بهینه از آب، خاک، کشاورزی یکی از بهترین و مناسب‌ترین طرح‌های سرمایه گذاری در راستای اقتصاد مقاومتی در دولت است که این مهم به خوبی در سطح کهگیلویه و بویراحمد عملیاتی شده است.
وی تصریح کرد: احیا و بهره‌برداری بیش از ۲۰ طرح پمپاژ آب کشاورزی در سطح استان برای افزایش راندمان و بهره‌وری یکی از اقدام‌های ارزشمند سازمان جهاد کشاورزی و مسئولان استانی در طول چهار سال گذشته بوده است.
زارعی تأکید کرد: طرح پمپاژ آب در بیش از ۸۵۰ هکتار زمین‌های دیم مختار بویراحمد نمونه‌ای بارز از طرح‌های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد است.
نماینده مردم شهرستان بویراحمد گفت: با بهره برداری از این طرح حدود ۵۰۰ کشاورز و بهره دار از مزایای آن برخوردار شده‌اند که در سال زراعی جاری و با کشت محصول لوبیا سرمایه‌ای افزون بر ۱۶۰ میلیارد ریال برای این بهره برداران به ارمغان آورده است.
خبرنگار: فهیمه قهرمانی** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
۹۸۶۸/۶۱۱۰انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *