فرماندار: چابهار از قطب های مهم ورزش های آبی ساحلی و کریکت کشور استایوب درویشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چابهار با اتصال به آبهای اقیانوسی ظرفیت خوبی برای برگزاری رقابت های ورزشی همچون موج سواری، والیبال و فوتبال ساحلی است.
وی افزود: محدوده دریای بزرگ در چابهار موج های بزرگ و کوچکی دارد که این امر بهترین ظرفیت را برای موج سواری در این منطقه فراهم کرده است.
وی بیان کرد: غواصی از جمله رشته های پر طرفدار در کشور است که چابهار می تواند برای مسافران داخلی و خارجی در این زمینه خاطره انگیز باشد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه چابهار استعدادهای زیادی در زمینه کریکت دارد ضروری است مسئولان ورزشی فدراسیون کریکت را در این منطقه راه اندازی کنند.
وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد بازیکنان تیم ملی کریکت از چابهار و کنارک هستند، خاطرنشان کرد: بازگشایی کلاس استعداد یابی برای کریکت در رده های مختلف می تواند این ورزش را در سیستان و بلوچستان فراگیر کند.
فرماندار چابهار تسریع در ساخت ورزشگاه اختصاصی کریکت در این شهرستان را خواستار شد و افزود: ورزشکاران این منطقه در زمینه بوکس، دوومیدانی، شنا، فوتبال و والیبال توانایی و استعداد زیادی دارند.
درویشی اظهار داشت: چابهار با وجود داشتن استعدادهای فراوان مشکلات زیادی در زمینه سرانه فضاهای ورزشی دارد و می توان گفت محروم ترین شهرستان استان از نظر امکانات ورزشی است.
وی تصریح کرد: ساخت زمین چمن مصنوعی، ساخت سالن ورزشی سرپوشیده و تسطیح زمین های ورزشی فوتبال در مراکز دهستان ها، بخش ها و روستاهای پرجمعیت می تواند کمک بزرگی برای ورزشکاران باشد.
3043**3213خبرنگار: رستم کریمی نژاد **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: