فصلنامه علم و مهندسی مواد ایران دانشگاه علم و صنعت به مجلات ISI پیوستبه گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از دانشگاه علم و صنعت ایران، انتشار فصلنامه علم و مهندسی مواد ایران حاصل همکاری نزدیک دانشگاه علم و صنعت ایران با انجمن های سرامیک و متالورژی است، از سال 2004 با نام اختصاریIJMSE چاپ می شود و اعضای هیأت علمی برجسته برخی دانشگاه‌های کشور و دانشگاه‌های خارجی از کشورهایی چون انگلستان، کانادا، نیوزیلند و برزیل به ‌عنوان عضو هیأت تحریریه با این مجله همکاری می‌کنند.
این مجله علاوه بر نمایه شدن در ESCI (Web of Science)، در پایگاه‌‌های معتبر دیگری مثل ISC SCOPUS EBSCO, SID نیز نمایه شده است.
نمایه ESCI یا Emerging Sources Citation Index به عنوان یک نمایه جدید در پایگاه ISI-Web of Science Core Collection در سال 2015 معرفی و ارائه شده است. پیش از این مجله بین المللی مهندسی عمران ( International Journal of Optimization in Civil Engineering ) به عنوان یکی دیگر از مجلات علمی منتشر شده توسط دانشگاه علم و صنعت ایران در پایگاه Web of Science نمایه ISI دریافت کرده بود.
این نمایه نامه که شامل بیش از 2500 مجله از سراسر جهان است، از نظر قابلیت ها و اطلاعات ارائه شده مشابه با سایر نمایه نامه های این پایگاه همچون (SCIE) نمایه استنادی علوم گسترده (SSCI) نمایه استنادی علوم اجتماعی و (AHCI) نمایه استنادی هنر و علوم انسانی بوده و از جمله دلایل ایجاد آن فراهم کردن شرایطی به منظور بررسی بیشتر این مجلات برای انتقال به یکی از سه نمایه نامه مذکور و همچنین ارتقای جایگاه بین المللی مجلات به خصوص مجلات دارای موضوعات نوین با افزایش قابلیت جستجو، کشف و استناد به آنها می باشد. پس از ارزیابی دقیق تر و انتقال این مجلات به یکی از سه نمایه نامه، ضریب تأثیر(Impact Factor) برای آنها محاسبه و ارائه می شود.
این نمایه شامل مجلاتی است که روند داوری آنها به صورت داوری همتایان (Peer- Review) است، از شیوه چاپ و نشر اخلاقی پیروی می کنند و دارای گواهی Ethics بین المللی، از لحاظ مطالب و محتوای علمی برای جامعه علمی ارزشمند بوده از لحاظ فنی ملزم به رعایت اصول تامسون- رویترز هستند، مجلاتی که ارسال مقاله به آنها کاملاً الکترونیکی (Online submission) است، در این گزینش، ترجیح داده می شوند.

علمی**9157
تنظیم: منصوره شوشتری**انتشار: زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: