Updated : آبان ۰۴, ۱۳۹۸ in دسته‌بندی نشده

مدیران دستگاه‌های اجرایی پیگیر بودجه ملی ۹۹ باشند

رئیس


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی با رایزنی و همراهی نمایندگان مجلس پیگیر سهم اعتبارات ملی باشند تا امکان تکمیل بسیاری از پروژه‌ها فراهم آید.

به گزارش ایسنا، داود شایقی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: ایام خاص بودجه‌ریزی را در کشور پشت سر می‌گذاریم بطوریکه همه وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها درگیر تنظیم بودجه سال ۹۹ هستند و قرار است نیمه اول آذرماه لایحه بودجه به مجلس برود.
وی خاطرنشان کرد: ما باید از این فرصت یک ماهه برای پیگیری مطالبات استان در همه حوزه‌ها از طریق وزارتخانه‌ها با همراهی استاندار و نمایندگان استفاده کنیم تا همچنان از ردیف بودجه ملی در مراحل تکمیل بهره‌مند شویم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: به دنبال پیگیری‌های انجام شده در دو سال اخیر بودجه برخی از ادارات و سازمان‌ها چندین برابر شده به طوری که در حوزه راه هیچ پروژه دوبانده‌ای وجود ندارد که ردیف اعتباری نداشته باشد.
شایقی ادامه داد: به صورت استثنائی و ویژه در بودجه ۹۷ و ۹۸ برای حوزه راه و آب استان منابع اعتباری مناسب در نظر گرفته شده که با تعامل مثبت و سازنده این روند در بودجه سال آینده نیز ادامه خواهد یافت.
وی افزود: در نشستی که هفته گذشته در سازمان برنامه و بودجه داشتیم قرار شد بدون کم و کاست همه ۴۹ طرح عمده و بزرگ استان که از اعتبارات ملی برخوردار هستند، در سال آینده نیز از ردیف اعتباری بهره‌مند شوند تا بخشی از پروژه‌های نیمه تمام و در مرحله تکمیل آماده راه‌اندازی شود.
دبیر شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: در دو سال گذشته با پیگیری و تعامل خوب مسئولان استانی و کشوری برای پروژه راه آهن اردبیل ۷۵۰ میلیارد تومان جذب منابع به غیر از اعتبارات معمول انجام شده و سال آینده تلاش بر این است تا بودجه نهایی برای تکمیل راه آهن اردبیل اختصاص یابد.
شایقی اظهار کرد: در کنار تامین این اعتبارات از محل سفر مدیران عامل بانک‌های کشور به استان ۷۰۰ میلیارد تومان به پروژه‌های اقتصادی و عمرانی اختصاص یافت که این نویدبخش تحول و تحرک جدی در این پروژه‌هاست.
وی از ابلاغ ۲۵۷ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر نوبخت به این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: با تزریق این اعتبارات برخی از پروژه‌ها که ردیف اعتباری نداشتند، در مرحله تکمیل قرار گرفتند که نمونه آن خرید تجهیزات فنی به ویژه آی‌ال‌اس برای فرودگاه اردبیل با ۴۵ میلیارد تومان اعتبار و تزریق پنج میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان تروماست.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: از همین محل اعتباری برای پروژه هشجین به سرچم و پارس‌آباد به سربند تامین شده چرا که این پروژه‌ها از ردیف اعتباری خاص برخوردار نبودند.
شایقی در پایان اظهار امیدواری کرد؛ با تلاش جمعی مدیران دستگاه‌های اجرایی به ویژه استاندار، نمایندگان استان در مجلس و همه مدیران دلسوز به معنای واقعی سهم استان در بودجه سال آینده گرفته شود.
انتهای پیام

پاسخی بگذارید