مسابقات علمی دانش کاپ و المپیاد آرمو کاپ کشوری در البرز آغاز شددبیر علمی و اجرائی پنجمین دوره مسابقات دانش کاپ و مدیر مسئول و دبیر دائمی المپیاد صنعتگران رباتیک و مکاترونیک (ARMO CUP) به خبرنگار ایرنا گفت: المپیاد و مسابقات فوق در 3 بخش دانشجویی، دانش آموزی و آزاد و در محورهای علمی رباتیک، هوافضا، سازه های ماکارونی و شیمی و آزمایشگاه است.
پدرام فروغی شاد، با بیان اینکه برگزار کنندگان این دوره از رقابت ها مرکز آموزش های تخصصی خانه صنعت و معدن استان البرز و کانون فرهنگی و تربیتی شهید فهمیده هستند، افزود: لازمه ی پرورش استعداد های درخشان و صاحبان ایده، شناسایی و معرفی این افراد به مراکز مختلف و مسئولین مرتبط این حوزه می باشد و اینگونه مسابقات و المپیادهای علمی فرصت مناسبی جهت شناسایی این افراد است.
وی اظهار داشت: با توجه به نام گزاری استان البرز به عنوان قطب علم و فناوری کشور باید دید ویژه تری نسبت به فناوران، مخترعان و پژوهشگران داشت و فضای مناسبی را برای نخبگان فراهم نمود که برای اینکار باید از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در استان و کشور جهت رفاه و ارتقاء این عزیزن استفاده کرد.
فروغی شاد گفت: داوران این دوره از مسابقات و المپیاد از اعضای هیات علمی، اساتید دانشگاه و مربیان و مدرسان منتخب بوده و مسابقات در چند مرحله (آزمون تئوری، آزمون عملی و کنفرانس) با توجه به محور علمی و بخش های مختلف مسابقات و المپیاد انجام می پذیرد.
وی تاکید کرد: حمایت و شناسایی پژوهشگران، آموزش و پرورش استعداد های برتر، جهت دهی پژوهشگران به نیاز های علمی و صنعتی کشور و تقدیر از برگزیدگان نیز از جمله اهداف عالی این المپیاد و مسابقات است.
آیین پایانی این مسابقات و المپیاد روز شنبه 25 شهریور ماه در کانون شهید فهمیده با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار می شود.
6156/1535خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: