معادن کوچک برای تسهیلات 1.5 میلیارد دلاری صندوق توسعه، پیشنهاد دهندبه گزارش عصر سه شنبه ایرنا از سازمان پیشگفته، «مهدی کرباسیان» به مصوبه مجلس درباره تخصیص 1.5 میلیارد دلار تسهیلات صندوق توسعه ملی برای حمایت از صنایع و معادن کوچک اشاره و تصریح کرد: بخش خصوصی باید بتواند برای تقویت معادن کوچک، سهم قابل توجهی از این تسهیلات را کسب کند.
وی با قدردانی از صدور این مصوبه مجلس شورای اسلامی، ابراز امیدواری کرد که در دولت دوازدهم ارتقای جایگاه معدن و صنایع معدنی و همچنین تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی را شاهد باشیم.
کرباسیان افزود: حمایت از اقتصاد مقاومتی تکلیفی ملی است و برای اتکا بر توانمندهای داخلی نباید از هیچ کوششی دریغ کرد؛ اعطای چنین تسهیلاتی می تواند در بخش های با ظرفیتی همچون معدن تحرک ایجاد کرده و در نهایت موجبات رشد اقتصادی را فراهم کند.
وی ادامه داد: با افق روشنی که در ابتدای کار دولت دوازدهم وجود دارد، جریان امور به گونه ای خواهد شد که در پایان دولت دوازدهم بطور قطع و یقین آمار و شاخص‌های بسیار بهتری را خواهیم داشت.
برپایه این گزارش، طبق ماده 4 قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، تسهیلات موضوع این قانون به طرح های غیردولتی در حوزه معادن کوچک، منابع طبیعی و … همچنین برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت اختصاص می یابد.
دولت یازدهم در آذرماه پارسال در راستای قانون «حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری» با استفاده از منابع توسعه ملی در قالب لایحه یکی فوریتی اعطای تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی ارایه شده بود که با موافقت مجلس در مرداد ماه امسال به تصویب رسید.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام ** 3065 ** 6075 ** تنظیم: محمد ملک دار ** انتشار: زهرا هجینی نژادانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: