معاون فرماندار قشم: بازرسان با نانوایی های متخلف قاطع برخورد کنندبه گزارش ایرنا، میرهاشم خواستار روز یکشنبه در جلسه شورای آرد و نان شهرستان قشم گفت: به عنوان منطقه ای مهاجر پذیر و مسافر پذیر انتظار می رود خدمات بیشتر و مناسب تر در زمینه عرضه ارزاق عمومی ارایه شود چرا که به طور مستقیم در سفره مردم مشهود است.
وی افزود: مصرف روزانه نان توسط مردم ایجاب می کند مسوولان در زمینه نحوه پخت، کیفیت، توزیع نان و نصب تابلو در نانوایی با همکاری دهیاران، بخشداران و اصناف وارد عمل شوند و در زمینه توزیع آرد و صدور مجوز نیز باید موضوع مد نظر قرار بگیرد.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم بیان کرد: تغییر وزن چانه توسط برخی نانوایی ها از جمله مسایلی است که انتظار می رود همه دستگاه ها و مجموعه های بازرسی مرتبط مانند تعزیرات حکومتی، منطقه آزاد، صنعت و معدن مورد نظارت دقیق کرده و با متخلفان احتمالی با اقدام هایی مانند توقف تامین سوخت و آرد برخورد شود.
او اضافه کرد: مسایلی مانند کم فروشی، گران فروشی، نداشتن تابلو، بسته بندی نان ها در واحدهای فاقد تجهیزات مورد نیاز، تاریخ مصرف و آدرس نامشخص نانوایی بر روی بسته های نان باید پیگیری شود و صنعت و معدن و غله به عنوان دستگاه های متولی صدور مجوز باید با واحدهایی که به تذکرهای بازرسان عمل نمی کنند، برخورد کنند.
خواستار بیان کرد: همه به عنوان مسوولان نظام موظف به پیگیری هستند و بهداشت باید در زمینه نظارت بر نحوه بسته بندی نان در نانوایی ها ورود کند و تعزیرات حکومتی در صورت برخورد با شرایط نامناسب وارد عمل شود.
وی همچنین گفت: انتظار می رود از دهیاران در این زمینه استفاده شده و گزارشی در زمینه شرایط کنونی نانوایی های روستاها و اقدام های در دست اجرا ارایه شود.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم افزود: متقضایان مجتمع ها و نانوایی های عادی باید طرح توجیهی داشته و پرونده ها پس از استعلام از اداره های ذی ربط برای بررسی در شورای آرد و نان ارایه شود تا مساله استاندارد دستگاه ها و میزان ظرفیت اشتغال مشخص باشد.
او بیان کرد: همچنین واحدها و مجتمع های نانوایی روستاها از طریق بخشداران و در قشم از طریق منطقه آزاد و صنعت و معدن برای دریافت تسهیلات از بانک های عامل باید پیگیری شده و در مقابل نظارت ها نیز افزایش یابد.
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
۸۱۲۳انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *