مقام صهیونیستی: اسرائیل به تنهایی توان مقابله با ایران را نداردوی در یک کنفرانس خبری در واشنگتن که به درخواست ‘اویگدور لیبرمن’ وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای ترسیم سیاست امنیت ملی اسرائیل و آمریکا برگزار شد ،گفت: گرچه اسرائیل شاید به تنهایی بتواند از پس حملات ابتدایی گروه تروریستی داعش برآید، اما توانایی بالای دانشمندان ایرانی و جوانان باهوش آن براحتی اجازه نمی دهد تا اسرائیل بخواهد به تنهایی به جنگ با ایرانیان برود.
ژنرال گولان در موسسه واشنگتن ضمن تاکید بر اینکه آمریکا باید به رژیم صهیونیستی برای جنگ با ایران کمک کند ، گفت: ‘چنانچه روزی اسرائیل بخواهد در یک مصاف احتمالی با ایران پیروز میدان باشد، بی تردید به کمک آمریکا بی نیاز نخواهد بود’.
وی همچنین افزود: ‘ما به تنهایی نمی توانیم با ایران بجنگیم و البته شاید بتوانیم در این جنگ فرسایشی ضربه ای بزنیم و یا متحمل ضربه نیز بشویم، اما برای نیل به هدف بزرگتر باید به این حقیقت اذعان کنیم که به تنهایی نمی توانیم از پس ایران برآئیم’.
گولان ضمن اشاره به برخی تهدیدهای تروریست های داعش در انجام حملات تعیین کننده اظهار داشت:’ گرچه نباید سازمان های تروریستی منطقه ای را هم دست کم نگرفت اما باید تاکید کرد که هنوز بزرگترین خطر منطقه ایران است’.
وی در این خصوص اضافه کرد: ‘دهه ها بود که ما با تروریست هایی با سبک جنگاوری داعش مبارزه کردیم و نمی توانم بگوئیم که مقابله با آنها آسان است، اما به هر تقدیر با آنها جنگیدیم و می دانیم که جنگ با آنها یک جنگ ابتدایی با قابلیت های محدود است که می تواند تعیین کنندگی خاص خودش را هم داشته باشد، اما هرگز نمی تواند این تهدیدهای کوچک را با خطر عظیم ایران مقایسه کرد، چرا که ایران صاحب تمدنی بسیار عالی است که با برخورداری از زیرساخت های عالی علمی، صنعت چشمگیر و دانشمندان و جوانان بسیار مستعد، نه تنها با دیگران قابل مقایسه نیستند بلکه به دلیل شباهت بسیار زیاد آنها به خودمان (اسرائیلی ها) بسیار خطرناکتر هم هستند’.
براساس این گزارش، ژنرال گولان در پایان تاکید کرد: اسرائیل در این مقطع زمانی مجبور است خود را برای درگیرشدن با ایران آماده کند’.
شبک**خاورم ۱۳۷۸**۱۳۹۲**مترجم علی نصیری**انتشار: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *