مقام مسئول:پرونده مسکن مهر در ۵۷۷ شهر باجمعیت کمتراز ۲۵هزارنفربسته شد«امید محمدی» امروز(شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در مجموع ساخت ۳۴۸ هزارو ۹۰۰ واحد مسکن مهر در ۸۷۱ شهر دارای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت آغاز شده بود که تاکنون ۳۱۵ هزار و ۸۷۳ واحد به متقاضیان تحویل شده است.
به گفته محمدی، این شهرها در استان های زنجان، قم، قزوین، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و یزد هستند. در استان اردبیل نیز فقط یک طرح ۳۰۴ واحدی در بیله سوار و یک مجموعه ۵۱ واحدی در کوی اولیا باقی مانده و در حال تکمیل است.
وی ادامه داد: هنوز ۳۳هزار واحد مسکن مهر در شهرهای دارای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت باقی مانده است که ۶ هزار و ۶۰۰ متقاضی انصراف داده اند، ۹ هزار و ۳۳۹ واحد بدون متقاضی است و سه هزار و ۳۳۴ واحد دیگر کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
به گفته مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با مصوبه شورای مسکن کشور مقرر شده است واحدهای مسکن مهر دارای کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی از برنامه خارج شود و به همین دلیل سه هزار و ۳۳۴ واحد مسکن مهر در شهرهای دارای کمتر از ۲۵ هزار نفر از برنامه تکمیلی خارج شده است.
محمدی اضافه کرد: با این حال عملیات تکمیل ۱۳ هزار و ۷۱۶ واحد مسکن مهر در این شهرها در دست اقدام است و تلاش می شود تا پایان امسال این واحدها نیز به متقاضیان واگذار شود.
وی تاکید کرد «وزارت راه و شهرسازی در تامین خدمات روبنایی مشکل ندارد اما تامین و مدیریت خدمات زیربنایی طرح های مسکن مهر در شهرهای دارای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت با وزارتخانه های نیرو و نفت است».
مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت قرار است برای آماده سازی خدمات روبنایی مسکن مهر و راه های دسترسی این طرح ها هفت هزار میلیارد ریال توسط سازمان ملی زمین و مسکن اختصاص یابد که سهم ما از این مبلغ یک هزار میلیارد ریال است تا بتوانیم خدمات روبنایی مورد نیاز واحدهای مسکن مهر را در این شهرها تامین کنیم.
به گزارش ایرنا، در طرح مسکن مهر قرار بود ۲ میلیون و ۵۰ هزار واحد در سراسر کشور ساخته شود که تاکنون ۱۱۰ هزار واحد بدون متقاضی مانده و مابقی تحویل داده شده است.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**۱۱۰۸*۱۹۶۱* مصاحبه: ایرج منصوری* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *