موگرینی و لاوروف در نیویورک درباره اجرای برجام رایزنی کردندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه اروپا ، نشست وزیران امور خارجه ایران و 1+5 روز چهارشنبه در نیویورک به ریاست موگرینی برگزار می شود. موگرینی روز سه شنبه در نیویورک همچنین با مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا نیز دیدار کرد و با تاکید بر اینکه برجام نتیجه بخش بوده و ایران به تعهدات خود عمل کرده است، تاکید کرد: از این رو ، مهم است که اجرای کامل و موثر برجام در تمام بخشهای آن و توسط تمام طرفها ادامه یابد.
موگرینی معاون رییس کمیسیون اروپا در دیدار با وزیر امور خارجه روسیه همچنین درباره اوضاع سوریه و تحولات کره شمالی نیز گفت وگو کرد.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بارها به نمایندگی از این اتحادیه بر لزوم اجرای برجام تاکید کرده است. وی اوایل شهریور ماه در جمع سفیران و نمایندگان دیپلماتیک کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل، از برجام به عنوان یکی از نمونه های شیوه اتحادیه اروپا در سیاست خارجی مبتنی بر گفتگو و دیپلماسی یاد کرد.
رایزنی های دیپلماتیک دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا و سایر مقامات ارشد اروپایی از جمله امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه در نیویورک در دفاع از توافق هسته ای ایران و 1+5 در حالی است که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ساعاتی پیش در سخنرانی خود در مجمع عمومی بار دیگر برجام را مورد انتقاد قرار داد و آن را ‘مایه شرمساری’ آمریکا قلمداد کرد!
اروپام**1078**3404** بابک جعفری**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


دیدگاه‌تان را بنویسید: