هزار میلیارد ریال در یک سال گذشته در سنقر و کلیایی هزینه شده استبه گزارش خبرنگار ایرنا؛ یاور محمدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز سنقر و کلیایی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به خصوص شهیدان رجایی و باهنر، آثار طرح تحول سلامت در سنقر و کلیایی در دولت یازدهم را تشریح کرد و افزود: برای ارتقاء سطح بهداشت و درمان در این شهرستان بیش از ۱۶۱میلیارد ریال هزینه شده است.
او گفت: در یک سال گذشته تعداد هفت مرکز شامل درمانگاه تخصصی، درمانگاه تامین اجتماعی، مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های سلامت در شهر و روستاها تکمیل شده و یا در حال ساخت است.
وی گازرسانی به روستاها در دولت یازدهم را جهادی بزرگ دانست و گفت: در چهار سال گذشته ۱۶۰ روستا گازدار شده اند که تعداد ۵۷ روستا از این تعداد در یک سال گذشته از نعمت گاز بهره مند شده در حالی که قبل از شروع دولت یازدهم فقط ۲۴ روستای این شهرستان از نعمت گاز بهره مند بود.
فرماندار سنقر و کلیایی در ادامه از توسعه گازرسانی به تمامی ۲۱۲ روستای شهرستان خبر داد و افزود: علاوه بر روستاهایی که در این شهرستان اکنون گاز دار هستند، عملیات گاز رسانی در بعضی از روستاها در حال اجرا و در برخی دیگر در دست طراحی است.
پیشرفت و توسعه در حوزه های منابع طبیعی، طرح های عمرانی روستاها توسط بخشداری ها و بنیاد مسکن، منابع آب، آب و فاضلاب شهری و روستایی و در حال ساخت بودن تصفیه خانه آب شرب دائمی سنقر، برق، آموزش و پرورش، کشاورزی و زیر پوشش قرار گرفتن ۷۰۰ هکتار از اراضی پایین دست سد شهدا در سال گذشته از جمله اقدامات دولت بود که توسط فرماندار تشریح شد.
همچنین راه و شهر سازی، عمران شهری و خدمات امدادی و آموزشی جمعیت هلال احمر، تبلیغات اسلامی و ساخت و تعمیر مساجد و حسینیه ها، فنی و حرفه ای، خدمات کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی، فرش دست باف و ایجاد اشتغال توسط دستگاه های اجرایی، به بهره برداری رسیدن سد جامیشان و ظرفیت اشتغالزایی برای یک هزار نفر و فعالیت سازمان های مردم نهاد با صرف هزینه های چشمگیر از دیگر موضوعاتی بود که فرماندار سنقر و کلیایی آنها را تشریح کرد.
۷۴۴۶/۳۰۳۳خبرنگار: هادی رنجبر** انتشار دهنده؛ فرزاد نویدیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *